Prosinec 2012

PF 2013

31. prosince 2012 v 10:00 | Ajjinka |  O blogu

Kristen Stewart | She is...

30. prosince 2012 v 18:00 | Ajjinka |  Fan videa
Dneska jedno starší fanouškovské video, z června 2012. Extrémně cute ♥Quote #1

30. prosince 2012 v 14:00 | Ajjinka |  Quotes

"Miluju svou práci a chci si ji plně užít. Miluju to, nikdy to nepřestanu říkat. Zvenku to možná může vypadat jako pohádka, a možná to pohádka je, ale skrývá se za tím i velká oddanost a dokonce i několik obětí. Já například miluju spaní, ale každý den musím vstávat velmi brzy a jít na plac. Překonám svou lenost, vstanu a jdu s radostí do práce. Důležité je nezapomenout, že je to práce jako každá jiná. Práce, která vám dává šanci vyvíjet se, zažít nové emoce a vyjádřit sebe samého. Každopádně mám štěstí, protože co se děje při hraní je mimořádné. Někdy jste tak lapeni vaší rolí, že skoro riskujete ztrátu vaší osoby. Stalo se mi to, když jsem točila 'Mluv'. Hrála jsem uzavřenou dívku, která se rozhodne s nikým nemluvit, už nikdy. Její ticho je způsob, jak se brání před ostatními lidmi: spolužáky, učiteli, rodinou, dokonce i před ní samou. Na konci bylo těžké opustit to příjemné ticho, které jsem si vytvořila. S tichem získáte mír a dokonce i vaše myšlenky jsou více uspořádané, je to mimořádné a taky těžké na vysvětlení. Zažila jsem zajímavou zkušenost i s filmem 'Na cestě', kde hraju Marylou, objevila jsem svobodu opravdového žití 'na cestě', duševně i fyzicky. O tom mluvím, to je to kouzlo hraní."

- Kristen Stewart (listopadové číslo italského Vogue, 2011)


Kristen pro W (srpen 2011)

29. prosince 2012 v 15:00 | Ajjinka |  Rozhovory
W: Každý tě zná jako Bellu Swanovou, hlavní postavu Twilight ságy, jejíž předposlední díl, Breaking Dawn část I, má premiéru 18. listopadu. Co ale diváci vědět nemusí, je, že jsi s herectví začala už jako dítě. Jaké byly tvoje začátky?

Je to divný, protože ve škole bych byla tou poslední, kterou by obsazovali do her, ale na jedné školní akci jsem byla donucená zpívat. Zpívala jsem Dreidl song, což mi přijde vtipný. Nikdy jsem neslavila Chanuku, nebyla jsem k tomu vedená, ale tohle byla jedna z těch akcí zábav, kde se každý vybere píseň nebo se jinak zapojí do sboru. Nebyl to normální Dreidl song, opravdu si nemůžu vzpomenout na slova, ale byl víc vážný Dreidl song. Dreidl byl fakt něco, mělo to úspěch. A takhle jsem potkala mého agenta, který seděl v publiku. Bylo mi osm. Devět, když jsem natočila svůj první film - The Safety of Objects (Životní jistoty).

Dělala jsi nějaké reklamy, nebo jsi zamířila rovnou k filmům?

Dělala jsem dvě reklamy, jednu pro Porsche, ale rozhodně jsem nebyla ten typ dítěte, které by se obsazovalo v reklamách a televizních pořadech, na které byste se jako dítě dívali. Nebyla jsem ten typ dítěte, které by bylo ve věcech, na které by se dívaly děti. Nebyla jsem roztomilá na povel.

V roce 1999 tě obsadil David Fincher (režisér) jako dceru Jodie Foster ve filmu Panic Room (Úkryt). Rád dělá spousty záběrů jedné scény. Bylo to pro tebe, jako dítě, těžké?

Neuvědomovala jsem si, že 80 záběrů není normálních. Ale bylo to vtipný: Jedny z momentů, na které jsem nejvíc pyšná, se odehrály právě na place Panic Room. Moje postava měla záchvaty. A je cool moct říct, že když mi bylo 10, tak jsem si na natáčení téhle scény popraskala snad všechny cévky v oku. Byla to sranda.

Měla jsi spíš klučičí povahu, to bylo neobvyklé.

Mám bráchy, a tahle "klučičí povaha" byla něco, z čeho jsem jako mladší byla smrtelně nesvá. Říkala jsem: "Ne, jsem holka." Pořád se cítím trapně, když to říkám.

Ale dělalo tě to jinou od ostatních mladých hereček. Dělalo tě to víc zajímavou.

Opravdu nevím, co na to říct. Jen jsem věděla, že chci pracovat. A tak jsem pracovala. Zrovna jsem natáčela, když mi přišel scénář k Twilight. Četla jsem scénář dřív než knihu. Vlastně jsem nejdřív byla na castingu, než jsem vůbec přečetla knihu, což bylo docela bláznivý. Jasně, že jsem za poslední tři roky svoje knihy skoro roztrhala, jak jsem je pořád četla, ale zezačátku jsem neměla ani páru o tom, že Twilight bude taková monstrózní věc.

Zajímala ses o upíry nějak víc? Všem mladým dívkám se líbí upíři.

Zatraceně zbožňuju upíry (směje se). Bylo mi sedmnáct, když jsem četla Twilight, a v té době to pro mě bylo zkrátka perfektní. Scénář o mladých lidech, kteří si myslí, že zvládnou věci, které prostě zvládnout nemůžou. A stejně to udělají. Protože… proč ne? Jen se muč. S tím se ztotožňuju. Upíři jsou docela nebezpeční - a my, holky, rády testujeme samy sebe.

V Breaking Dawn se Bella vdá za Edwarda, jejího milovaného upíra. Jaká byla svatba?

Boží. Byla to moje první svatba. Bylo to bláznivý. A podivný. Svatební šaty byly samy o sobě obrovský zážitek. Zkoušela jsem si jednu verzi šatů a ta se furt vylepšovala a vylepšovala, upravovala, a až pak byla hotová. Kurevsky důležitý šaty. Obrovsky důležitý.

Jaká byla samotná svatba?

Bylo to to hlavní. Poslední kniha Twilight je plná kurevsky důležitých věcí, věcí, na které lidé tak dlouho čekali. Pro mě to bylo směšně dramatické: Vdala jsem se, porodila dítě, to mělo neuvěřitelně zrychlený růst, všichni jsme si dělali starosti, řekla jsem úplně poslední sbohem mému otci. To všechno bylo prostě velký - nemohla jsem si jen říct: No nazdar, přicházím o svoji postavu.

Už sis dala záměrné a konečné sbohem s Bellou? Žila jsi s ní dlouhou dobu.

Čekala jsem na tu poslední-Bellinu-chvíli. Říkala jsem si: Můj bože - zajímalo mě, co budu cítit. A poslední natáčecí scéna byla svatba. Každičká postava ságy tam byla. Na konci natáčecího dne jsem byla docela vyčerpaná. Takže ta chvíle nepřišla. Ale stalo se to později. Potřebovali jsme dotočit nějaké záběry z líbánek a přemístili jsme se na Panenské ostrovy. Po tý scéně, mojí opravdu poslední, jsem se cítila, jako kdyby mi z pórů do nebe vystřelovalo světlo. Připadala jsem si lehčí, než kdy dřív v mém životě.

Twilight bylo svým způsobem tvojí vysokou a tys ji absolvovala. Stala ses Bellou v sedmnácti a teď je ti jednadvacet.

Jo - a ta doba pro mě byla celkem bláznivá. U filmu jsem prožila každou část svého života, už od devíti. A teď je to samozřejmě ještě intenzivnější, protože to všechno nemám pod kontrolou.

Nešéfuješ svému životu?

Ne pokud mluvím výhradně o tom, co opravdu ráda dělám. Je to vtipný: Tak moc chcete, aby lidi viděli, co děláte - jste na to pyšní - a líbí se vám ten vliv, který filmy na lidi mají. Ale v té pozornosti se zároveň necítím dobře. V některých situacích mi lidi říkají: "No tak, co to s tebou je?" Omlouvám se. Miluju to, co dělám, ale jsem trochu nesvá.

Sleduješ ráda sama sebe?

Není to tak, že bych seděla a pořád dokola sledovala svoje filmy, ale nikdy jsem nevěřila hercům, kteří říkají, že se na sebe nedívají. Slyšela jsem, že radši chodí kolem bloku, jen aby se nemuseli dívat na svůj film. To je kravina. Sorry, lidi, vím, že se na své filmy koukáte.

Musí být zajímavé sledovat se ve svých filmech mladší. Moc lidí nemá tolik filmů, které by je zachycovaly, jak postupně stárnou.

Uvádí mě to do rozpaků. Taky je to divné: V Panic Room mi bylo deset a to už je docela slušná doba, ale zároveň mi nepřijde, že by to bylo tak dávno. Někdy můj táta zapne televizi a je úplně v pohodě podívat se na nějaký film, kde jsem celkem tak sekundu. Pak jen: "Kámo, vypni to. Teď. Zastav to."


Kristen pro TV Grande Chaine (Francie, červen 2012)

29. prosince 2012 v 12:00 | Ajjinka |  Rozhovory
Dodávám jeden starší rozhovor, z června 2012. Je pro francouzský časopis TV Grande Chaine a pořízen byl v době propagace Snow White and the Huntsman.

Byla jsi fanynkou Sněhurky, když jsi byla malá?

Vůbec! Líbila se mi Kniha džunglí a Robin Hood. Moc pohádek jsem nečetla. Pro mě je to nový svět k prozkoumání.

Snila jsi někdy o tom být princeznou?

Kdybyste viděli moje fotky, když jsem byla malá, vůbec byste se neptali! (směje se) Princezny pro mě nebyly. Pořád jen nosí šaty, dělají si vlasy,…

… a čekají na šarmantního prince!

Líbí se mi kluci! Ale nikdy jsem nebyla ten typ holky, co randí každý týden s jiným klukem. Byla jsem posedlá jedním klukem pěkně dlouhou dobu. Jsem idealistická a romantická, až je to skoro trapné.

Tahle Sněhurka je opravdu jiná, než ta, kterou známe. Jak bys ji popsala?

Je velmi osamělá. Od mala má velmi blízko k přírodě. Není žádný superhrdina, ale její schopnost vidět v ostatních lidech dobro je skoro nadpozemská. Což byl jeden z důvodů, proč jsem chtěla být součástí filmu.

Je jako Bella, upírova snoubenka z Twilight?

Trochu. Obě dokážou vidět světlo tam, kde jiní ne. Stojí si za svým, dokud s nimi ostatní nesouhlasí. Bella i Sněhurka jsou vůdčí typy. Obě se staly vůdkyněmi mužů!

Ve filmu je hodně bojování. Natáčení muselo být fyzicky náročné, že?

Ano, měla jsem dojem, že jsme na výcvikovém táboře! (směje se) Ale jako herečka mám jen pár příležitostí zahrát si takovéhle scény. Jízda na koni, boj v brnění a s mečem v ruce… Všechno bylo vážně úžasné!

Welcome to the Rileys, The Runaways, On the Road… Jsi v mnoha nezávislých filmech. Je to kvůli tomu, že chceš zapomenout na Twilight?

(Dlouho přemýšlí) Mám tuhle ságu ráda. Ale celá tahle zkušenost trvala opravdu dlouho a byla velmi intenzivní na takové emocionální úrovni, že to stala vyčerpávající. Potřebovala jsem se pustit i do jiných projektů.

Vždycky máš svobodnou volbu?

Jednoznačně. Vždycky se rozhoduju podle sebe. Opravdu potřebuju mít s postavou něco společného. Miluju každou postavu, kterou jsem kdy hrála. Cítím k nim jistý druh zodpovědnosti.

Překlad do aj FierceBitchStew

Nový screen z On the Road

28. prosince 2012 v 20:27 | Ajjinka |  On the Road
Na oficiálním twitter účtu On the Road se dnes objevil tento screen společně s citací Kristen:


Rozhovor pro USA Today

28. prosince 2012 v 13:10 | Ajjinka |  Rozhovory
Rozhovor s USA Today, který proběhl při poslední návštěvě New Yorku při propagaci On the Road. Nepřekládala jsem zbytečnou omáčku, ale úryvky, které o ní řekli ostatní herci, jsem samozřejmě vynechat nemohla :)

Když Stewart dorazí do potemnělé restaurace v Tribeca Grand hotelu, přesně se sedmiminutovým zpožděním, zdrženlivě se omlouvá za svou nedochvilnost. Stůl plný mužů po ní zírá, ona jen sklopí hlavu, takže jí vlasy zahalí obličej, oblečená v džínech, tričku a teniskách rychle přechází místnost k jednomu ze zastrčenějších stolů v rohu.

Sotva dospělá Stewart ochutnává druhou stranu slávy a moc se jí to nelíbí. Je opatrná, ostražitá a nesvá, dokud se neuklidní. Základem je dát jí trochu času, skleničku pinot grigio (víno) a nějakou přemýšlivou konverzaci, pak roztaje.

Říká, že když na ni někdo zírá, dává o sobě vědět její vnitřní ňouma.

"Cítím se, jako bych byla v šesté třídě a všichni v místnosti se mi smějou. Někteří lidé prostě můžou vejít do místností a říct všem ahoj a to je v pohodě. Já taková nejsem. Nemyslím si, že jsem tak přátelská," říká herečka, 22.

Po svém červencovém úletu nezalezla zbaběle pod deku. V září dorazila do Toronta, aby podporovala svoji lásku, On the Road, adaptaci klasického románu z roku 1957 od Jacka Kerouaca. Byla na tiskovkách. Pózovala fotografům. Přišla na premiéru.

"Pracovala jsem na On the Road pět let. Když to dává smysl, když to má důvod, je pro mě přirozené být kvůli tomu tady. Můžu stát vzpřímeně. Můžu stát hrdě," říká. "Nikdy jsem nebyla ten typ člověka, který se postaví před nic. To sem tam dělá veřejná vystoupení trapná. Je to hodně jiné, když se chcete pustit do něčeho, co za to stojí."

Rozhovor s Kristen není přímočarý. Mluví o všem možném, od její záliby ve vaření, o Kerouacovi, po nedávnou fascinaci reality show Duck Dynasty, kterou jí doporučila její nejlepší kamarádka Dakota Fanning.

"Je 100% sama sebou, 100% času, což je obdivuhodné a těžké," říká Fanning. "Je k sobě velmi nesmlouvavá. Všechno dělá naplno. Je opravdu upřímná."

Hvězda The Hunger Games Jennifer Lawrence o Stewart mluví jako o: "jedné z nejskvělejších lidí, které jsem mohla potkat. Je prostě vážně uvolněná. Je jednou z těch lidí, kteří mají svou vlastní energii. Stojí nohama na zemi, je vtipná, milá a prostě v pohodě."

A na někoho, kdo si v centru pozornosti nikdy neliboval, ani teď se Stewart nechystá kápnout božskou. Neříká, jestli jsou ona a Pattinson znovu spolu, nebo ne, nebo něco mezitím. A vlastně je jí úplně jedno, co si o tom kdo myslí.

"Lidé si myslí, že o mně předtím věděli hodně. Teď toho vědí ještě míň," říká. "Lidé si budou představovat cokoliv. Je to obrovská forma zábavy. Jakmile vykročíte ze svého vlastního života a začnete se na něj dívat a myslet na něj jako oni - ne, musíte žít svůj vlastní život. A to je vlastně to, co se chystám udělat já - žít svůj život."

Stewart je vděčná, že mohla být součástí obrovského trháku Twilight a že mohla hrát postavu, která změnila životy mnoha dospívajícím dívkám.

"Nikdy jsem si v tomhle projektu nepřipadala uvězněná. Vůbec ne," říká. "Měla jsem tolik příležitostí, abych dělala i další věci. A když mi to bránilo v natáčení jiných projektů, pořád mi to nevadilo. Projekt začnete kvůli tomu, abyste jej dokončili. Nemohla jsem se dočkat, až se vrátím a dokončím i tenhle příběh."

Jiný typ role.

V On the Road, kde Stewart ukázala svoji mnohem dospělejší stránku: "Nebylo to tak, že bych vzala roli, která je jiná než já, abych sama sebe osvobodila," říká.

Marylou, volná a nespoutaná přítelkyně Deana Moriartyho (Garrett Hedlund), se dost liší od Stewart, která se od přírody hlídá.

"Musela jsem se vžít do někoho, kdo nebyl sledován, kdo nepřemýšlel nad tím, že by vůbec mohl být sledován," říká. "Je to ta nejmíň nafoukaná osoba, která si rozhodně nebere servítky. Takových lidí je malinko a jsou daleko od sebe. Byla jsem trochu nervózní z toho, že budu hrát bláznivou a divokou holku. Ale ona ten příběh jedině oživuje. Já vážně taková nejsem, takže to bylo těžké."

Režisér Walter Salles potkal Stewart, když jí bylo šestnáct, po tom, co ji viděl v Into the Wild od Seana Penna, a nabídl jí roli Marylou.

"Myslela si, že je ta role příliš odlišná od ní samotné, ale lákala ji. Byla součástí tohoto projektu od samého začátku. Mluví to hodně o tom, jak moc čte, jak bystrá je, a jak moc byla okouzlena touhle výzvou," říká Salles. "Je vážně jiná než Marylou, ale i přesto - opravdu chápe to, že je neustále důležité dívat se do budoucnosti, což je přesně to, co dělala i Marylou."

Stewart si přišla osvobozená, když hrála Marylou, ženu, která byla svobodná a sama sebou.

"Je jednodušší, když kolem sebe nestavíte tolik bariér," říká. "Máte motýly v břiše? Skvěle. Nesnažte se jich zbavovat. Jsem zvláštně odměřená, beru věci příliš vážně, sebe občas beru příliš vážně."

Nerada zněla, jako by si stěžovala. Nechystá se kňourat kvůli tomu, že je slavná a že nemůže projít letiště, bez toho aniž by ji zpozorovali paparazzi.

"Roba poznávají víc než mě, především když jsme venku spolu. On je tak snadno rozeznatelný, já ne. Nasadím si kapuci a jsem jen holka s dlouhými vlasy. Můžu chodit ven," krčí rameny.

Nekomentuje všechny ty věci, které o ní pochybné časopisy napsaly.

"Nemají psát o mém soukromém životě. Víte, jak to myslím? Je to stejné jako s tím, že si můžete vybrat vlastní cestu, vlastní kariéru - neohlédnete se a nedíváte se na svůj život, jako byste byl někdo jiný. Když o vás takhle píšou, je to ta nejvíc nesouvislá, neinformovaná, totálně neuspokojivá a depresivní věc," říká. "Mám pořád ty samé přátele, které jsem měla léta. Dělám si i nové. Jsem vážně dobrá v posuzování charakteru. Vím, kdo se mi líbí, a vím, kdo ne, možná až moc."

Fanning říká: "Lidé ji neznají jako člověka. Co říká, v co věří. Nikdy není falešná. Dělá to, na čem jí záleží a žije svůj život, vyrovnává se s mnohým a dělá to tím nejlepším způsobem, který zná."

Je těžké si Stewart neoblíbit, když s ní strávíte nějaký čas. Vypadá vážně a chytře, pozorně.

"Je dobrá posluchačka," říká Salles. "Když máte pauzu na oběd, můžete se vsadit, že nejlepší muzika bude hrát z jejího přívěsu. Umí být doopravdy vtipná a uvolněná, je skvělé mít ji jako společníka kolem sebe. Je vášnivou hráčkou kulečníku. Je toho hodně, co vám pomůže nahlédnout do její osobnosti."

A je profíkem v kuchyni. Stewart se dychtivě dělí o spolehlivý způsob k pečení zeleniny tak, aby byla úplně uvařená, ale i svěží (nastavit na troubě co nejvyšší teplotu, jak jen to půjde). Její koníčky jsou prosté: hudba, knihy, přátelé.

"Jsme domácí typy," říká Fanning. "Vařila pro mě. Miluje vaření. Byla jsem u ní doma. Určitě jsou tu chvíle, kdy je to šílené, ale jsme opravdové kamarádky. Chodíme nakupovat balící papír do Targetu (obchodní dům). Kristen dělá věci jako všichni ostatní."

Na vrcholu jejího co-dělat-seznamu je: dostat do ruky scénář. Poslední rok strávila nepřetržitými tiskovkami, nejdřív kvůli Twilight, pak kvůli On the Road. Je připravená vrátit se na plac k podfukářské komedii Focus.

"Vážně chci zas pracovat," říká. "Budu natáčet v dubnu, ale to je příliš daleko. Nic jsem nenatáčela rok. Dělala jsem na propagaci svých projektů. Měla bych jít a někde se zchladit. Ale zároveň jsem tak dlouho nedělala to, co dělám. Musím se do toho dostat zpátky."


Rozhovor pro Exile

27. prosince 2012 v 21:26 | Ajjinka |  Rozhovory
Díky holkám z ItsOkToBeYou, které přeložily Kristenin rozhovor s japonským magazínem Exile do angličtiny, tu máme překlad i my. Rozhovor je trochu starší, pořízen byl v listopadu, kdy Kristen navštívila Japonsko v rámci propagace Breaking Dawn, part II.

Pamatuješ si den, kdy ses poprvé setkala s Taylorem Lautnerem a Robertem Pattinsonem?

Samozřejmě. Obecně není normální, že si zapamatujete první dojem z někoho, koho potkáte, ale u těchhle dvou si to pamatuju. Jsou velmi mimořádní.

Jako první jsem potkala Taylora. V tu dobu byl velmi mladý. Vypadal tak mladě, že jsem cítila, jako bych ho měla ochraňovat. Už to možná zní arogantně, protože teď mi nepřijde, že by mezi námi byl takový věkový rozdíl, ale tenkrát mi to tak připadalo. Už jen jeho přítomnost vás nutí k tomu, abyste se usmívali… byl prostě jako Jacob. Cítila jsem se kolem něj opravdu příjemně už od začátku. Jako bych ho už dlouho znala.

Roba jsem poprvé potkala na konkurzu. Ten den se o roli Edwarda ucházeli čtyři kluci. Tu chemii jsem cítila, už když vešel. Chemie se mezi dvěma profesionálními herci dá vybudovat, takže opravdu není nezbytné, aby mezi nimi byla od začátku. Ale ona už tam byla. Neměla jsem žádné slovo v tom, kdo roli dostane, ale nepochybovala jsem o tom, že tohle je on. Dokonce jsem na scénář napsala jeho jméno.

Takže to bylo osudové setkání…

Měl šarm, který všechny okouzlil. Ti ostatní byli také talentovaní, ale tak moc se snažili, že to jejich přitažlivost rozdělalo. Rob nehrál příliš horlivě a neřídila ho ješitnost. Byl perfektní.

Slyšela jsem, že jste se s Robem společně dívali na Last Tango in Paris jako část přípravy pro vaše role v Twilight.

Bylo to v době, kdy jsme nacvičovali pro první film. Mysleli jsme, že ten unikátní vztah mezi Edwardem a Bellou byl trochu jako ten v Last Tango in Paris. Nezávislý, masochistický vztah v tomhle filmu je extrémní příklad, ale snažili jsme se to brát jako způsob, jak pochopit vztah Edwarda a Belly.

Jaké to bylo si po pěti filmech poprvé zahrát upíra?

Belle po přeměně ještě zesílila její mateřskost. Stala se parádní upírkou, s příměsí mateřského instinktu, instinktu, který patří ke každé ženě, a divoké agresivní nátury upírů. Novorozená Bella je tou nejsilnější upírkou.

Sblížila ses s Mackenzie Foy?

Byla pro mě jako mladší sestřička. Mackenzie je velmi talentovaná herečka. Byla zábava s ní pracovat. Díky tomu pro mě hraní matky nebyl takový dotek reality.

Přeješ si být jednou matkou?

Mám mateřské instinkty, takže se chci stát mámou. Nechci na sebe tlačit a není to tak, že bych chtěla mít děti právě teď hned, ale nemůžu se dočkat, až jednou uvidím moje vlastní dítě.

Máš nějaké další přání?

Ráda bych víc cestovala. Opravdu ráda jím. Chci cestovat soukromě, ne jen kvůli práci. Chci si hrát se svými psy, napsat novelu… Ten seznam je nekonečný.

Jak ses cítila, když tě Forbes jmenoval jako jednu z nejlépe placených hereček? Porazila jsi i Cameron Diaz a Sandru Bullock.

Na čem mi doopravdy záleží, je uvědomit si, co opravdu chci a držet se té výzvy. Na výdělku nezáleží. Je hloupě starat se o ohodnocení. Žijete jen jednou, takže byste prostě měli konat.Kristen pro Vanity Fair (červen 2012)

26. prosince 2012 v 18:14 | Ajjinka |  Rozhovory
Stewart není první herečka, která má problém s druhou stránkou hollywoodského úspěchu, ale jednoznačně je tou, která se nebojí upřímně tento zaběhlý systém zkritizovat. Od začátku kinematografie tu vždycky byl tlak na filmové hvězdy, aby projektu dodaly ten správný obrázek, a to zejména na ženy, ale za poslední 25 let se nároky mnohonásobně zvýšily. Vypadat dobře na premiérách a předávání cen se skoro stala práce na plný úvazek.

Často se z umělců stávají pouzí manekýni a "prodavači" produktu. A bohužel s tím většinou herci a muzikanti souhlasí, i když je to proti jejich přirozenosti, čistě ze strachu, co na to řeknou média a aby se náhodou neobjevili na nějakém seznamu špatně oblékaných. Bůh chraň. Ale ne Stewart, která získala pověst někoho, kdo se nikdy nesměje. Sama na to říká: "Můj táta by řekl: 'Ale, mohla by ses trochu víc usmívat.'"

Ale ani to nemusí pomoct. "Lidi už se rozhodli, jak ji budou vnímat," říká Robert Pattinson její Romeo s rudými rty z Twilight filmů. "Nezáleží na tom, kolikrát se usměje, vždycky si najdou fotku, kde se neusmívá." Je to pravda, navzdory tomu, jak úchvatně vypadá, na červeném koberci není žádným zářícím paprskem slunce. Spíš bouřkou, bleskem.

"Byla jsem hodně kritizovaná za to, že nevypadám na každé fotce dokonale," říká Kristen Stewart. "Dostávám za to naloženo, ale netrápí mě to. Jsem na to hrdá. Kdybych byla na každé fotce perfektní, lidi, kteří by se mnou byli v jedné místnosti, nebo na červeném koberci, by si říkali: 'To je herečka! Falešná!' Ta myšlenka mě trápí mnohem víc, takže když vypadám na půlce fotek blbě, netrápí mě to. Na čem mi záleží, je to, že když ode mě lidé odchází a říkají: 'Byla v pohodě. Bylo to s ní fajn. Byla upřímná.' Co je mi do lidí, co prahnou po každé hovadině, kterou chtějí předělat na sračku. Ne že bych to měla říkat zrovna ve Vanity Fair!"

O nevyhovujícím chování Roberta a Kristen mimo plac:

"S Robem jsme se dostali do hodně problémů. Ze studia nám dávali příkazy. Chtěli po mně, abych se pořád usmívala. Po Robovi zase, aby nebyl tak zachmuřený. A my si na to jen říkali: 'Ne, to vy byste nám měli sakra dát pokoj'."

O davech lidí, které se vyskytují kamkoli jde:

"Nejsou to fanoušci, kdo mě děsí. Každý z nich je jiný. Ale široké skupiny lidí jsou děsivé, není tam žádný jedinec."

Robert o Kristen:

"Kristen je brána jako ta rozpačitá, nesvá. Ale to vám přijde vtipné, když ji znáte. Je úplně jiná, než si lidé myslí. Je neuvěřitelně sebevědomá."

Kristen přiznává, že se už naučila užívat si nošení oblečení od předních světových návrhářů. Ale ne vždy ji móda zajímala.

"Podívejte se na fotku, kde mi bylo 15. Byla jsem kluk. Nosila jsem oblečení svýho bráchy! Ne, že by mě to trápilo, ale pamatuju si, že si ze mě dělali srandu, protože jsem nenosila rifle od Juicy. Vůbec jsem nad tím, co nosím, nepřemýšlela. Nosila jsem oblečení na tělocvik. Ale není to tak, že by mi bylo jedno, že si ze mě utahovali. Dost mi to vadilo. Jednou v šestý třídě se na mě holka v tělocvičně podívala a vyjekla: 'Ach můj bože! To je odporný - ty si neholíš nohy!'"

Kristen uvažuje nad tím, kdy jí došlo, že Twilight změnil její život.

"Zadáte do Googlu moje jméno a první věc, která vyjede, je fotka, kde s ex-přítelem a psem sedím na schodech před svým domem a kouřím trávu. Bylo to vyfoceno den předtím, než šel film do kin. Byla jsem nikdo. Dítě. Zrovna jsem oslavila osmnáctiny. Další den se o mně v bulváru psalo, že jsem delikvent a idiot, zatímco jsem byla jen tak trochu podivínská, kreativní holka z Californie, co kouří trávu. To je toho. Ale to mi ihned změnilo život. Už nikdy jsem nešla ven jen v pyžamu."

Celé scany z magazínu Vanity Fair:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Nové stillsky ze SWATH

24. prosince 2012 v 15:48 | Ajjinka |  Snow White and the Huntsman
Na Amazonu je nyní dostupný nový kalendář na motivy Snow White and the Huntsman a je v něm rovnou několik nových obrázků, na kterých je Kristen :)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Všem návštěníkům...

23. prosince 2012 v 12:27 | Ajjinka |  O blogu

Scott Mantz o pokračování SWATH

22. prosince 2012 v 22:52 | Ajjinka |  Novinky
Producent Scott Mantz před chvílí na svém Twitteru potvrdil, že si Kristen zahraje v pokračování Snow White and the Huntsman. On samotný se SWATH nemá nic společného, ale pracoval pro Access Hollywood a je jedním z těch "informovanějších" :)Kristen pro Sidewalks TV

22. prosince 2012 v 12:52 | Ajjinka |  Videorozhovory
Poměrně očekávaný rozhovor se Sidewalks TV, který vedla Mika Abogado při promítání On the Road v San Franciscu 8. prosince. Baví se o postavě Marylou, o tom, jak těžké bylo vžít se to taková odpoutané postavy. Kristen opět říká, že by pro tenhle projekt udělala cokoliv, fandila by mu, i kdyby v něm nehrála, a znovu připomíná, že jí ve ztvárnění Marylou pomohla její opravdová předloha, Lu Anne, která nebyla jen divoká a sexy, byla rovnoceným partnerem, tolik toho dávala ostatním, aniž by vyžadovala něco nazpět, milovala všechny své přátele.

Na otázku, jak se cítí, když je film konečně venku, odpovídá, že je to skvělý pocit, že se o film může podělit s diváky, a že je to skoro stejný pocit, který měla při premiéře Breaking Dawn, protože oba projekty si uzurpují několik let jejího života. Je prý skvělé, když se o něco, co milujete, můžete podělit doslova s miliony dalšími.

A když se Mika zeptá, koho by si z herců vybrala, kdyby musela jen jednoho, aby s ním šla znovu na natáčení On the Road, říká, že pravděpodobně Dannyho Morgana, který hraje Eda Dunkla. Prý je to jeden z nejvtipnějších lidí, které kdy poznala, ale doopravdy si nedokáže představit, že by na natáčení neměla i ostatní.
Rozhovor s Young Hollywood

22. prosince 2012 v 0:14 | Ajjinka |  Videorozhovory
Kristen při tiskovce v New Yorku udělala rozhovor i s Young Hollywood, který vedl Baruch Shemtov. Kristen říká, že v podstatě nikdy nebyla na castingu pro roli Marylou, jen byla posedět s Walterem a povídali si o knížce, což pak byl zároveň i důvod, proč se pořád ptala, jestli si je jistý, že to ona zvládne, protože když obvykle děláte na něco konkurz, dokážete tak sami sobě, že na tu roli máte.

Také se jí ptá, jestli už ví, co bude vařit o svátcích, prý totiž málokdo ví, že je dobrá kuchařka. Kristen říká, že zatím nemá tušení, co bude vařit, zmiňuje ale své první vaření večeře na Díkůvzdání. Dělala krocana, který měl přes sedm kilo. Prý to bylo vzrušující a silné. Byla to zábava.

Baruch nadhazuje, že byla Kristen jmenována módní ikonou, vzorem ostatním, a ptá se jí, co je její krédo v oblékání. Kristen by na to sama chtěla znát odpověď, vesele dodává, že se jí líbí, když může být sama sebou.