Kristen pro Vanity Fair (červen 2012)

26. prosince 2012 v 18:14 | Ajjinka |  Rozhovory
Stewart není první herečka, která má problém s druhou stránkou hollywoodského úspěchu, ale jednoznačně je tou, která se nebojí upřímně tento zaběhlý systém zkritizovat. Od začátku kinematografie tu vždycky byl tlak na filmové hvězdy, aby projektu dodaly ten správný obrázek, a to zejména na ženy, ale za poslední 25 let se nároky mnohonásobně zvýšily. Vypadat dobře na premiérách a předávání cen se skoro stala práce na plný úvazek.

Často se z umělců stávají pouzí manekýni a "prodavači" produktu. A bohužel s tím většinou herci a muzikanti souhlasí, i když je to proti jejich přirozenosti, čistě ze strachu, co na to řeknou média a aby se náhodou neobjevili na nějakém seznamu špatně oblékaných. Bůh chraň. Ale ne Stewart, která získala pověst někoho, kdo se nikdy nesměje. Sama na to říká: "Můj táta by řekl: 'Ale, mohla by ses trochu víc usmívat.'"

Ale ani to nemusí pomoct. "Lidi už se rozhodli, jak ji budou vnímat," říká Robert Pattinson její Romeo s rudými rty z Twilight filmů. "Nezáleží na tom, kolikrát se usměje, vždycky si najdou fotku, kde se neusmívá." Je to pravda, navzdory tomu, jak úchvatně vypadá, na červeném koberci není žádným zářícím paprskem slunce. Spíš bouřkou, bleskem.

"Byla jsem hodně kritizovaná za to, že nevypadám na každé fotce dokonale," říká Kristen Stewart. "Dostávám za to naloženo, ale netrápí mě to. Jsem na to hrdá. Kdybych byla na každé fotce perfektní, lidi, kteří by se mnou byli v jedné místnosti, nebo na červeném koberci, by si říkali: 'To je herečka! Falešná!' Ta myšlenka mě trápí mnohem víc, takže když vypadám na půlce fotek blbě, netrápí mě to. Na čem mi záleží, je to, že když ode mě lidé odchází a říkají: 'Byla v pohodě. Bylo to s ní fajn. Byla upřímná.' Co je mi do lidí, co prahnou po každé hovadině, kterou chtějí předělat na sračku. Ne že bych to měla říkat zrovna ve Vanity Fair!"

O nevyhovujícím chování Roberta a Kristen mimo plac:

"S Robem jsme se dostali do hodně problémů. Ze studia nám dávali příkazy. Chtěli po mně, abych se pořád usmívala. Po Robovi zase, aby nebyl tak zachmuřený. A my si na to jen říkali: 'Ne, to vy byste nám měli sakra dát pokoj'."

O davech lidí, které se vyskytují kamkoli jde:

"Nejsou to fanoušci, kdo mě děsí. Každý z nich je jiný. Ale široké skupiny lidí jsou děsivé, není tam žádný jedinec."

Robert o Kristen:

"Kristen je brána jako ta rozpačitá, nesvá. Ale to vám přijde vtipné, když ji znáte. Je úplně jiná, než si lidé myslí. Je neuvěřitelně sebevědomá."

Kristen přiznává, že se už naučila užívat si nošení oblečení od předních světových návrhářů. Ale ne vždy ji móda zajímala.

"Podívejte se na fotku, kde mi bylo 15. Byla jsem kluk. Nosila jsem oblečení svýho bráchy! Ne, že by mě to trápilo, ale pamatuju si, že si ze mě dělali srandu, protože jsem nenosila rifle od Juicy. Vůbec jsem nad tím, co nosím, nepřemýšlela. Nosila jsem oblečení na tělocvik. Ale není to tak, že by mi bylo jedno, že si ze mě utahovali. Dost mi to vadilo. Jednou v šestý třídě se na mě holka v tělocvičně podívala a vyjekla: 'Ach můj bože! To je odporný - ty si neholíš nohy!'"

Kristen uvažuje nad tím, kdy jí došlo, že Twilight změnil její život.

"Zadáte do Googlu moje jméno a první věc, která vyjede, je fotka, kde s ex-přítelem a psem sedím na schodech před svým domem a kouřím trávu. Bylo to vyfoceno den předtím, než šel film do kin. Byla jsem nikdo. Dítě. Zrovna jsem oslavila osmnáctiny. Další den se o mně v bulváru psalo, že jsem delikvent a idiot, zatímco jsem byla jen tak trochu podivínská, kreativní holka z Californie, co kouří trávu. To je toho. Ale to mi ihned změnilo život. Už nikdy jsem nešla ven jen v pyžamu."

Celé scany z magazínu Vanity Fair:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama