Tisková konference Breaking Dawn, part 2: Kristen Stewart

14. prosince 2012 v 10:19 | Ajjinka |  Rozhovory

Bella je v tomto díle jako tygr puštěný z klece. Jaké to pro tebe bylo, jako pro herečku, když jste natáčeli obě části dohromady - v jednu chvíli v kleci, v druhé zas venku?

Byla jsem šťastná, že jsem mohla hrát lidskou Bellu tak dlouho. Nejlepší aspekty každého upíra jsou vlastně jejich vylepšené verze toho, jací byli, když byli ještě lidé. Já těmihle krůčky mohla projít a přeměnit se v upíra. Když vezmete pryč celou tu věc, že se z ní stane upír, je to prostě způsob, jak si uvědomila, kdo vlastně celou dobu byla. Právě proto se dotkla tolika lidí.

Co sis vzala z placu?

Nechala jsem si prstýnky. Jsou pro mě opravdu důležité. Mám měsíční prstýnek, který je z prvního filmu a který mi připomíná Catherine Hardwicke. A svatební prsten mám taky. Bella do těchhle věcí moc není. Ale pro mě jsou extrémně důležité.

V jaký moment sis uvědomila, že tohle bude tak velká věc?

Hrozně se to rozrostlo. Nevím, jestli jsme někdy - nikdy jsem si neuvědomila, jak moc plošné to je. Comic Con pro mě byl prvním úderem lidské energie a už v té době jsem věděla, že to nebude normální film. Vždycky jsme měli k Twilight blízko - je tak trochu náš. Tahle první dávka sdílení něčeho s fanoušky byla neuvěřitelná.

Díky za to, že jsi do Belly Swanové vnesla tolik realismu. Teď je Bella upír, měla jsi za úkol nakopat pár zadků. Povídej nám o tom.

Zlomila jsem si palec asi hned druhý den, byla to vážně zábava. Trochu jsem zkoušela kaskadérskou práci při natáčení v Itálii, byla tam potřeba fyzičky - a teď znovu. Co můžu říct… Byla jsem mimo moc dlouho, prostě jsem toužila zapojit se jako upír. To byl ten průlom. A taky pravděpodobně důvod, proč jsem si zlomila palec. Byla jsem příliš horlivá.

Přijde mi parádní, že se Bella stala upírem tak mladá. Kdybys mohla zmrazit svůj život v jednom roce, v kolika by to bylo?

Nevím - o tom jsem ještě nepřemýšlela. Nejsem si jistá, nedávno se mě někdo zeptal na to samé a taky jsem mu nedokázala odpovědět. Ještě jsem se nedostala v životě na místo, kde bych to chtěla zmrazit.

Ještě k něčemu podobnému, zajímalo mě… Bellin příběh, jak moc se s ním ztotožňuješ?

Když to vezmu popravdě… je to všechno dost obecné. Jak jsem řekla, je to v té fázi "Mám jít do toho, nebo je to šílené?" Přemýšlím jako dopělá, takže odpověď je "rozhodně". Ptejte se sami sebe a nikdy s tím nepřestávejte. Vždycky byste se měli zeptat, zatlačit na to. Myslím, že to věci dost zjednodušší - rozhodně si věci víc uvědomuju - o hodně víc. Byla to náhoda, že jsme byly věkově stejně staré. Je to složité, protože žije tolik let.

Jak tyhle filmy ovlivnily tvou filmovou kariéru, dal ti možnosti k nějakým novým filmům?

Jako vždy - otázka, na kterou nemůžu odpovědět. "Co budeš dělat dalšího?" To nedává smysl, protože to z tohohle pohledu říct nejde. Věci mi padají do života. V tomhle mám neuvěřitelné štěstí. Kdyby to tak bylo dál, byla bych šťastná. Je to vždycky pěkně impulzivní. Můžete číst fantastický scénář a stejně to ve vás nebude.

Kristen mluví o závěrečné scéně a o tom, kolik do toho Bill dal. Spoilery nebyly přenášeny online.

Jaké to bylo hrát matku? Změnilo to nějak to, jak se díváš na svou vlastní matku?

Nezměnilo se toho moc, co se týče úhlu pohledu na mou mamku. Nemyslím si. Vždycky mi přišlo, že máme s mamkou skvělý vztah. Tak to prostě je. Když se jí chci na něco zeptat, prostě můžu.
Nemůžu se dočkat, až budu máma… ale, můžu počkat (směje se).

To pouto, co jste si vy tři vytvořili, jaké bude za 10 - 20 let?

Je hezké nebýt sám, jsme v tom společně. Sdílíme tyhle filmy. Podobná otázka je "Jaké to je opustit tohle?" Obecně - já nikam nejdu. Udržíme to, jak to půjde. Myslím, že Rob a Taylor to cití stejně.

Jsi ráda, že je po všem? Konečně?

Jsem fakt šťastná, že byl příběh dovyprávěn, ani netušíte jak. Obvykle se do rozvrhu díváte na pět týdnů, na pět měsíců. My měli pět let. Takže fakt, že je všechno hotové a už nám nic nezbývá, je super. Nejsem ráda, že je konec. Jsem ráda, že je příběh dokončený. Je to smutné, divné. Ale normální - věci nezůstávají. Jdou dál.

Jsi otevřená k tomu, abys dělala na další filmové sérii?

Jo. Záleží… je těžké něco potvrdit, dokud to sami nevíte.

Řekněme, že by po tobě chtěli podepsat něco, co bude mít pět filmů. Řekla bys ano?

Řekla bych, že ne, ale jen proto, že je vzácné najít něco, co by bylo dobré. Ale nikdy neříkej nikdy.

Žila bys ráda věčně?

Ne.

Je tu nějaká otázka, na kterou bys chtěla, aby se tě tisk zeptal?

Ne… Naštěstí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama