Kristen pro AZ Central

22. března 2013 v 19:21 | Ajjinka |  Rozhovory
V amerických kinech má On the Road premiéru právě dnes a včera se při této příležitosti objevil nový rozhovor s Kristen. S AZ Central, samozřejmě se rozhovor převážně týkal On the Road, ale řekla bych, že je zajímavější, než některé předešlé rozhovory :)

Dělala jsi na obrovských filmech i na malých. Tenhle je někde mezi nimi. Cítíš nějaký rozdíl, když pracuješ na tak odlišných filmech?

Určitě mi nepřijde, že by On the Road bylo jako indie film, který bychom museli šířit mezi lidi, aby o něm věděli. Myslím, že na tenhle příběh lidé čekali desetiletí, takže ti, kteří jsou do příběhu nějak zasvěceni a kteří jej chtěli vidět, o filmu pravděpodobně věděli.

Tohle je jedna z těch knih, která byla dlouho brána jako nezfilmovatelná. Tvořil se tak větší tlak?

Oh, rozhodně, můj bože. Walter, chci říct… kolik lidí strávilo roky dokumentováním při zjišťování, zda by něco šlo natočit? On ani nevěděl, jestli se natáčení filmu bude konat. Byl prostě spokojený, rozjel průzkum a uvažoval nad tím, že by z toho možná vznikl film. Je těžké vysvětlit, jak moc do tohohle projektu dal. To kvantum práce, co vynaložil, než se přesvědčil, že to vůbec půjde, je šílené - pro mě absolutně bezprecedentní.

O filmové verzi se mluvilo roky.

Dívala jsem se na seznam herců, kteří byli před námi (kteří byli zvažováni pro obsazení filmu) a říkala jsem si, páni, tenkrát to nevyšlo. A pak další pár herců, zase to zmeškali. A tak to nakonec dopadne až s námi? Vážně se to stane?

Nebyla by hrůza, kdybyste byli jen další, které by to nakonec minulo?

Oh, bože, to by bylo příšerný. Nebyli jsme si úplně jistí, že film nakonec dopadne, dokud jsme doslova nestáli na place a netočili. I během zkoušek to bylo takové… Bože, klapne to? Byla by to asi ta nejbolestivější, nestrašlivější zkušenost. Ale zároveň poměrně očekávatelná. Myslím, že je vlastně překvapující, že jsme to dokázali.

Jak se připravuješ na role, jako je tahle?

Myslím, že jediný možný způsob - jak uspokojit všechny, kteří On the Road milovali, filmovou verzí - je mít v sobě opravdové zkušenosti a doufat, že všechen ten výzkum a láska, kterou k té knize máte, si najde cestu vaším tělem a kostmi ven. Je to lepší než čtené fráze a přesně naplánované scény, které opisujete z knihy. Ale každý při čtení téhle knihy měl jiný zážitek. Řekla bych, že cílem není jen sbalit příběh a dovést ho k lidem, je to o něčem jiném.

Záleží ti na tom, jestli film bude žádaný? U jakéhokoliv filmu?

Jakmile si začnete dělat opravdu starosti s tím, jak film bude brán nebo kolik lidí na něj půjde… Jako herec byste obvykle měli myslet dopředu. Měli byste se dívat na to, co bude, ne na to, co bylo. Pokud zkušenost z toho, že jste na filmu pracovali, není dostatečná a potřebujete po jeho dodělání nějaké takové potvrzení (tím, že bude žádaný), pak si věci užíváte z jiných důvodů než já.

Je to podruhé, co budeš spojována s postavou slavné knihy. Je zvláštní, že na tebe budou lidé myslet, když je budou číst?

Jo. Je to dost ohromující. Před časem nám přinesli pár výtisků On the Road, abychom je podepsali. A ten fakt, že se podepisuju právě do téhle knížky, mě vážně odrovnal. Je to šílené.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama