Kristen pro Chicago Sun-Times

15. března 2013 v 11:51 | Ajjinka |  Rozhovory
Chicago Sun-Times přineslo nový rozhovor s Kristen. Těžko říct, kdy byl pořízen, ale to není podstatné :)


"Lidské bytosti jsou jen zvířaty," říká Kristen Stewart. "Jde o to žít život naplno a dostat z něj každou kapku a nepopírat žádné jeho aspekty."

Přes její kolísavý osobní život Stewart nemluví o sobě nebo nějakých dramatech, na které naráží titulky bulvárních časopisů. Místo toho dumá nad svými obnaženými scénami On the Road, který jde do kin příští pátek.

"Tolik je toho jasně ukázáno její sexualitou," říká Stewart o její postavě Marylou. "Rozhodně to ve filmu není bezdůvodně. Bylo to skoro nezbytné. Nedalo se zpochybňovat, že to bude víc sexuální role."

Stejně jako klasická kniha Jacka Kerouaca je i tahle filmová adaptace o mladém spisovateli jménem Sal Paradise (Sam Riley), jehož život lítá nahoru a dolu při road tripu s Deanem Moriartym (Garrett Hedlund) a jeho přítelkyní - Marylou.

"Je velmi oddaná herečka," říká Hedlund na spolupráci s Kristen. "Četla tuhle knížku v patnácti a do tohohle projektu dala všechno. Tolik pro ni znamenal."

Po bouřlivém roce 2012, který přinesl na svět poslední Twilight film, teď Stewart říká: "Mám se fajn. Ne, vlastně se mám skvěle. Jsem šťastná."

1) Pamatuješ si, kdy jsi poprvé četla On the Road?

Měla jsem ho v seznamu četby ve škole. Pamatuju si, že to bylo doslova vedle The Scarlet Letter (Šarlatové písmeno) a Catcher in the Rye (Kdo chytá v žitě). Tyhle knížky by byly taky super, ale já si chtěla vybrat tu, která byla nejvíc jiná a jít do ní. Nejlepší doba mého vzdělávání byla pravděpodobně tahle, kdy jsem četla On the Road. Tak nějak jsem se vžila do období v knížce a myslela si: ' Páni. Tahle slova miluju.'.

2) Co ti ta slova řekla?

Milovala jsem to, že mi kniha napověděla, že je v mých rukách vybrat si, jakým směrem se můj život bude ubírat. Byla to uvědomělá volba, protože život se jen tak neděje. Prozradila mi, že si mám užívat každou sekundu života. Nemůžete nechat život jen tak ubíhat kolem sebe. Lidé v téhle knize žili skoro agresivně. Taky to nebylo jen o tom, co se jim nakonec stalo, ale o tom, co se dělo v průběhu.

3) Takže ti kniha dala pár dobrých životních lekcí?

Kniha vám zároveň říká, že jestli vás někdo přivádí k šílenství, nepopírejte to. Jen vytrvejte. Vyřešte to. Nenechte nic, aby vás zdolalo nebo aby vás to zametlo pod koberec. Znovu - tihle lidé v On the Road čelili životu s hlavou vztyčenou.

4) Je Marylou tvou nejsmělejší postavou?

Nechtěla jsem hrát jen divokou sexy holku. Ano, je nesmělá, ale mojí nejoblíbenější věcí na téhle postavě je to, že je uvědomělá a úplně svá. Je taková, že v životě dokáže využít i své obavy.

5) Chybí ti Bella? Je divné pomyslet na to, že po všech těch "Twilight letech" už nikdy nebudeš dělat na dalším filmu?

Nejtěžší věcí, kterou jsem udělala, bylo začít další projekt jako On the Road s tím, jestli u mě Bella pořád zůstane. Nebrala jsem moc projektů, když jsme dělali na Twilight. Když se to tak vezme, Bella se mnou nebyla o nic víc, než jiné postavy. Samozřejmě jsou tu lidé, kteří tak ryze milují Twilight filmy a knihy, kteří říkají: "Pokaždé, když tě v nějakém filmu vidím, pořád jsi pro mě Bellou." Nevadí mi to. Jen odpovídám: "Fantastické, jste Bellinými velkými fanoušky. Jsme na tom podobně. Taky jsem její fanynka." Myslím, že lidi předpokládají, že jsem Bella. Musím jim dokázat, že můžu dělat i na jiných věcech a že i Bella byla jen postavou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 15. března 2013 v 12:03 | Reagovat

pěkný rozhovor:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama