Tara Swennen o Met Gala a Kristen

8. května 2013 v 11:31 | Ajjinka |  Zajímavosti
Módní web Style Caster vyzpovídal Taru Swennen, Kristeninu dlouholetou stylistku. Celý rozhovor si můžete přečíst zde, přeložila jsem jen části týkající Kristen :) Většina je o Met Gala a celé přípravě na tento slavnostní večer, ale dostaneme se i k jiným věcem.


Style Caster: The Met Gala je největší módní nocí. Je příprava na její červený koberec jiná než u ostatních?

Tara Swennen: Jak pro Kristen, tak pro Teresu Palmer (kterou také oblékala) jsme už před měsícem začaly uvažovat, koho budou nosit. Zamilovaly jsme si nápad, že by Kristen šla v modelu Stelly McCartney, protože Kristen na Met Gala ještě nebyla v modelu od ženy, takže jsme si prožily náš moment ženské síly. Nikdy jsem si nemyslela, že by obě moje holky mohly skončit v červeném pro večer s tématem punku!

S Kristen jsme si přes e-mail prohlížely náčrty - a jednohlasně jsme se rozhodly, že se nám opravdu líbí jumpsuit (overal). Stella nám dala možnosti černé, zelené nebo brusinkové barvy, u které jsme nakonec skončily. Kristeniny vlasy jsou teď trochu nazrzlé, takže jsme si myslely, že by navíc model dobře doplnily.

Později jsme s Kristen a Stellou model vyladily přes Skype. Takže to byla vážně sranda - jsou dobré kamarádky, potkaly se předtím v Londýně, opravdu to bylo milé. Bylo to spíš jen pro ujištění, že bylo vše uděláno, jak se patří. Stella měla zástupce v LA a krejčího, na kterého jsme obě zvyklé.

Style Caster: Jak tohle téma (Punk: Chaos to Couture - Punk: Od chaosu k umění) ovlivnilo tvou stylizaci?

Tara: Hlavně pro mě bylo důležité, aby se obě holky cítily pohodlně. U Kristen… tohle téma pro ni bylo dokonalé, což je taky důvod, proč nám přišlo víc cool jít do nohavic než do klasických šatů. Pantsuit byl rozhodně její interpretací punku. Věděla jsem, že hodně půjde o vlasy a make-up, protože Kristen není moc do ostatních doplňků, takže punk musel vyjadřovat především její outfit. Kristen nemá propíchnuté uši, takže jsem to zkusila doplnit alespoň podpatky s hroty pro větší punk efekt.

Style Caster: Díky její lásce ke Converse hodně lidí očekávalo, že je minulou noc bude mít na sobě. Mluvily jste o tom?

Tara: Ne! Řekli byste, že jsme o tom mluvit musely. To je důvod, proč ji miluju! Pokaždé, když si myslíte, že něco udělá, úplně obrátí.

Style Caster: Jak jsi viděla Kristeninu evoluci - na červeném koberci i mimo něj?

Tara: Mimo červený koberec je Kristen svá, když přijde na její vzhled. Miluje trička, džíny, conversky a je tomu tak od jejích čtrnácti. Jsem ráda, že do toho jde, když se jedná o červený koberec, ale její opravdový styl pro běžné dny zůstal v podstatě stejný a to na ní zbožňuju. Nepřijde jí, že by musela následovat trendy.

Co se týče červených koberců, začala jsem s ní, když jí bylo čtrnáct. Stala se ženou. Je čím dál víc odvážnější a každý rok riskuje. Dostalo mě, když mi při poslední propagaci Breaking Dawn dovolila všechny ty průsvitné šaty a byla v pohodě s každým odvážným kouskem. Myslím, že se se svým stylem opravdu ztotožnila. Mám ji ráda, protože je tak svá - ví, co se jí líbí.

Jsou tu určité věci, do kterých by nešla - respektuju to, že se zná a ví, co jí sedí.

Style Caster: Co Kristen nebude nosit?

Tara: Je to docela vtipné, protože nám volali z The New York Times, že Kristen tak nějak vyzkoušela každý trend minulého roku, kromě peplum (sukně s volánkem navíc)! Není fanynka peplum sukní. Zkoušela jsem to na ni letos s dvaceti peplum šaty a nic z toho! Snažím se ji teď přesvědčit do modelů s látkou vysoko u krku (nebo límcem). Snažím se ji popostrkávat.

Style Caster: Jaký jste s Kristen měly pocit z minulé noci ve srovnání s předchozími ročníky?

Tara: Myslím, že tohle byl můj nejoblíbenější look ze všech čtyř ročníků, na kterých byla - ale tím neříkám, že ty ostatní by nějak pokulhávaly. Model od Balencigy z minulého roku v sobě měl taky něco punkového - ten si Kristen také zamilovala. Zbožňuju šaty od chlapců z Proenza Schouler, které pro ni vytvořili v roce 2011. Řekla bych, že letos to byla opravdu zábava, když spolupracovala se ženou, protože předtím to byli jen samí mužští návrháři. Velmi se zapojovala, což bylo skvělé, takže si myslím, že si to opravdu užila. Líbil se jí nápad, že by si mohla strčit ruku do kapes! Klidně by mohla být součástí navrhovacího procesu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama