'Nový' projekt do budoucna?

26. června 2013 v 22:41 | Ajjinka |  Novinky
Možná vám říká něco jméno James Woods, americký herec, který má na kontě desítky filmů, znát jej můžete třeba z filmu Obhájce pravdy nebo Polda. Ale nebojte, nepíšu to jen tak bez důvodu. James se rozhodl, že by si rád vyzkoušel režisérské křeslo. Není to žádné unáhlené rozhodnutí, o tomto filmu se mluví již od roku 2009, kdy se James nechal slyšet, že film s názvem An American Girl natočí jen tehdy, když získá Kristen do hlavní role, ta si přečetla scénář a byla rozhodně pro.

Ovšem to bylo v roce 2009, proč o tom mluvím teď? Dnes s Jamesem zveřejnil server Film.com rozhovor, ve kterém zmínil Kristen.

"Byl jsem připravený začít dělat na 'An American Girl' s Kristen Stewart a pak se stalo tohle (její kariérní bum). Právě teď pracujeme na dohodě o právech. Je to pořád projekt, který opravdu moc chce uskutečnit. Doufám, že do toho půjde. Je to mučivé. Například tenhle film probíhá během války na středním východě. Nikdo nikdy nenatočil film o mariňačce. Což je důvod, proč ho chci natočit já.

Je pro to dokonalá. Bylo jí 18, když jsme o tom poprvé mluvili. Má v sobě přirozenou - a to myslím jako kompliment - Američanku, zázemí, může tomu filmu hodně dát. Vzpomínal jsem na Into the Wild. Byla v těchhle velkých kinových trhácích, ale já zbožňuju její malé filmy, kde může prozkoumat své postavy. Jako mladé mariňačce bych jí věřil. Strávil jsem hodně času s lidmi z armády. Jedna z věcí, která mi začala dělat starost, je to, že se stala příliš krásnou. "Přestaň být tak krásná!" Vyrostla do bouřlivé krásy. Ale pořád může zahrát opravdového člověka."

A o čem by film měl být? Tady je synopse, kterou James převyprávěl ComingSoon v roce 2009:

"Film je o mladé zničené ženě. Jde tam o ten kouzelný čas přímo po střední škole. Ve škole byla nejlepším plavcem a šampionkou v potápění. Teď, o rok později, žije v malém městě v Indianě, kde to pomalu umírá, pracuje v obchodě, moc pije a také fetuje, a předvádí se před tím chlapem, kterému se líbí. Jednu noc se zaplete do velké sexuální aféry se dvěma opilými muži v lomu. Někdo si ji při tom natočí na telefon, a protože jde o malé město, její reputace je v háji. Po této události se v opilém rozmaru přidá k námořní pěchotě, což je směšné.

Ironií je, že si tímto způsobem vštípí nové hodnoty, které ani nečekala. Obyčejné hodnoty, jako jak se staráš o své přátele, tak se oni postarají o tebe. Není to tak, že by byla nadšenou mariňačkou. Začíná se dávat dohromady, a protože je chytrá, dostavá se do programu Linus, kde ženy učí mluvit arabsky. Když jde o bojové situace, muslimské ženy s mužskými vojáky nemluví, ale mluvily by s ženskými vojáky, takže se na základně učí jejich jazyk, aby mohly zjistit, zda v domech nejsou bomby nebo ostřelovači. Pak se ale stane tragédie, která ji přivede zpátky do města, kde byla ona sama katastrofou. Dá svůj život zpátky dohromady a jen díky této tragédii najde hodnotu sebe samé. Je to fenomenální příběh a přinese jí Oscara."


Zní vám to trošičku povědomě? Ano, natáčení Camp X-Ray je za dveřmi, ale to nemusí znamenat, že obdobná role je pro Kristen tabu, obzvlášť pokud je pravda, co James Woods tvrdí o tom, jak moc zapálená Kristen do projektu byla. James evidentně Kristen dost obdivuje, už dříve ji přirovnal ke slavnému herci Marlonu Brando... Jak už víte, nápad projektu je ve vzduchu už dlouho, těžko říct, zda se uskuteční nebo ne, to ukáže až čas. Já osobně... nevím. Mám z Jamese divný pocit a přijde mi trochu jako slizoun, ale... why not :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ddobrev ddobrev | Web | 27. června 2013 v 15:59 | Reagovat

to je super :-P

2 Míša Míša | 27. června 2013 v 16:20 | Reagovat

Doufam, ze ji to vyjde a nakonec se vse uskutecni.
Bylo by vtipny kdyby se zaclo natacet hned po canp X-ray....to by nemusela moc nahanet kondici:)))

3 Joann Joann | Web | 27. června 2013 v 17:39 | Reagovat

ahá, no já jsem z Prahy, ale byl to školní výlet takže to je pak celkem jedno kde to je :D :D
Ten námět vypadá hodně zajímavě, takové filmy mám ráda, dufám že to vyjde. :)

4 Krist Krist | Web | 27. června 2013 v 18:34 | Reagovat

no.. zní to zajímavě, ale asi bych se nehrnula do dvou podobných projekt.. ale tak, pořád to je skvělá příležitost ukázat co v ní je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama