Welcome to the Rileys Tribute

22. června 2013 v 14:18 | Ajjinka |  Welcome to the Rileys
Přiznávám se bez mučení, jsem občas docela nostalgická, a protože Welcome to the Rileys patří do trojice mých nejoblíbenějších filmů s Kristen, po zprávě o nečekané smrti Jamese Gandolfiniho (51) jsem si film znovu pustila. Naposledy jsem se na něj dívala někdy před třemi roky a znovu jsem byla naprosto nadšená! Je to zkrátka film s velkým F a docela mě překvapilo, že se o jeho distribuci postaral Intersonic. Každopádně... když už jsem se dostala do takové WttR nálady, vyhrabala jsem jeden starý rozhovor z roku 2010, který vám sem teď přidávám :)


Manhattan Movie Magazine se zúčastnilo tiskové konference Welcome to the Rileys v New Yorku, kde se Gandolfini a Stewart rozpovídali o hraní odlišných typů.

MMM: Jamesi, jak ses vypořádal s příběhem v pozadí? Tvůj jižanský přízvuk z Indianapolis byl lehce překvapivý.

James: Jo, pro mě taky.

MMM: Prochází tenhle muž klasickou krizí středního věku?

James: Vlastně i já dosáhl věku, kdy se dívám zpátky a ptám se, jak jsem se dostal tam, kde jsem, a u mě je to většinou dobré, ale s ním to není tak, jak jsem očekával nebo jak to očekával on sám. Musí se v mysli vrátit zpátky, jít někam a zkusit zjistit, co bude dělat dál. Myslím, že to tak dělá hodně lidí, nemůžou jen tak odjet nebo zmizet a on se zkrátka chytí příležitosti, aby se věci kolem sebe pokusil vyřešit.

MMM: Co tě při natáčení filmu nejvíce překvapilo?

James: Jak hodný, chytrý a milý byl Jake Scott (režisér) k hercům. Jak rozdílný byl jeho natáčecí plac od těch jeho strýce a otce. Jak moc chytrá byla Kristen. To nemyslím ve špatném smyslu, myslím na mladou dívku. Opravdu; jak moc chytrá mladá žena je a jak dělá všechny věci ze správného důvodu. Jak dobře jsme si vedli a jak úžasné to bylo. Zažil jsem s ní skvělé časy a nemyslím si, že hraní musí být vždycky zábava, ale v tomhle případě to tak bylo.

MMM: Kristen, ty modřiny byly umělé, že?

Kristen: Ano, byly. Udělala jsem si modřiny při zkouškách. Učila jsem se, jak tancovat u tyče, ve filmu to nikdy opravdu nevidíte - možná na sekundu, je to jako silueta v pozadí -, ale opravdu to bolí a neuvědomujete si to, ale samozřejmě se to nakonec projeví. Měla jsem jich tolik, že jsem si nebyla jistá, jestli je máme nechat všechny, nebo už by to bylo příliš. Myslím, že co mě překvapilo nejvíc, byl fakt, že jsem jednou, když jsem šla po ulici s rozhalenou bundou, na sobě síťované punčochy, byla tak nepozorná a vůbec jsem se o to nestarala. Neměla jsem žádné zábrany. Nebyla jsem vyděšená, ale kdyby se mi to stalo nějaký čas předtím, vzala bych nohy na ramena a utíkala se schovat, takže jsem ráda, že trvalo nějaký čas, než jsem se k filmu dostala. Byla jsem pro tuto roli dostatečně stará a připravená. Myslím, že jinak bych byla moc vyplašená. Takže bylo celkem šokující dostat se do takové situace a být s ní naprosto v pohodě.

MMM: Kolik ti bylo?

Kristen: Osmnáct.

MMM: Kristen, jak ses na roli připravovala?

Kristen: Do svého prvního strip klubu jsem šla s Jakeem a u vstupu ten chlápek povídá: "Musíš se vrátit později, jestli chceš dostat práci." (směje se) Museli si myslet, že Jake je můj pasák. Jake do natáčení filmu šel opravdu po hlavě. Dal mi pár knížek, které mi opravdu pomohly. Vychována vlky byla tou, která mě vážně dostala, měla velmi upřímný příběh. Taky nějaký ten tanec u tyče a podobné věci, ale v podstatě jsme neměli moc času, ale přijde mi, že jsem pro tuhle roli udělala dost, ale zároveň všechno bylo ve scénáři, takže když jsme začali natáčet, necítila jsem, že bych měla cokoliv doplňovat. Bylo to prostě správně. Nemusela jsem doplňovat nějaké další reálie, ty už tam byly.

MMM: Každý jste měl velmi odlišný způsob přípravy na roli a nedělali jste mnoho zkoušek, tak jaké bylo uvědomění si, že jste manželský pár?

James: Mám Melissu (Leo) rád. Šli jsme na to velmi profesionálně, také je opravdu krásná, což pomohlo. Je to v práci. Ale upřímně, tyhle věci pomáhají, podávají pomocnou ruku. Užil jsem si to. Chci říct něco o místech, které Jake v New Orleans vybral. Je to neuvěřitelné město s nedostatkem pravidel, s nedostatkem předpisů a s nedostatkem všeho, což je, myslím, i důvod, proč mohla Kristen jít po ulici oblečená tak, jak byla, a jevilo se jí to jednoduché. Pamatuju si ten strip klub, kde doslova uděláte krok a jste ve strip klubu a pak uděláte další po schodech a jste v kadeřnickém salonu.

Kristen: To teda!

James: Třeba když tam lidé šlápli do ostříhaných vlasů, mohli jste je pak vidět na schodech, které se neuklízely dobré stovky let a to všechno doopravdy moc pomáhá. Nevybíral si nejdřív místa a pak je zabordelovával, prostě jsme přišli někam, kde už to tak bylo.

MMM: Když pracujete na tak malém filmu jen vy tři, tak nějak se na place stáváte rodinou. Takže jak to bylo v tomhle případě?

James: Myslím, že je to tak u všech malých filmů, na kterých děláte; všichni se snaží dělat tu samou věc. Nevycházíte si ven po nocích, točíte 14 nebo 15 hodin denně. Myslím, že je tu jakýsi druh rodiny, všechny ty věci děláte dohromady a pár večerů jsme strávili společně, což byla zábava.

MMM: Kristen, máš nějaký proces, jak se vžít do role, speciálně v případě, kdy jsi z Belly z Twilight hrála Mallory, a pak znovu natáčela New Moon?

Kristen: Ne, těch pár věcí, na kterých jsem dělala mezi Twilight filmy, byly jen náhodou velmi odlišné, nebylo to tak, že bych si řekla: "Teď všechny šokuju a budu dělat na tomhle, protože je to úplně jiné." Vždycky to bylo náhodné. Někdy k vám něco zkrátka promluví a vy na tom potřebujete pracovat, tak je to. Mám štěstí, že mám v sáze roli. Většinou si ale lidé myslí, že je těžké vytrhnout se z ní zpátky, ale to není pravda, protože i v Twilight sáze jde o to, abychom převyprávěli příběh.

MMM: Kristen, jak těžké bylo Mallory opustit? Máš nějakým způsobem část jí pořád u sebe?

Kristen: Tak je to pravděpodobně se vším. Není to jen role, kterou hrajete, tak nějak se do vás zarývá každá vaše zkušenost a dělá to z vás toho, kým jste, a když ty největší a nejpamětihodnější zkušenosti pocházejí právě z placu filmů a z rolí samotných, nemůže vás to jen tak obejít. Nechci své role nějak porovnávat, ale tahle je pro mě speciální, víc než normálně, takže myslím, že mě určitě ovlivnila.

MMM: Kristen, tvoje postava je v mnoha směrech záhadou. Co sis představovala jako její minulost a proč je takovým naštvaným člověkem?

Kristen: Očividně bylo tohle něco, co pro nás bylo opravdu důležité, a Jake měl pár nápadů, jak tyhle drobnosti ukázat, nakonec nebyly tak úplně definovány, ale i to stačilo. Je divné o tom mluvit. Jedna z prvních věcí, které mi řekl, když jsme se kvůli filmu setkali, byly příběhy - nevím, jestli to nevyzní špatně - ale tyhle holčičí příběhy byly opravdu typické. Stane se pár věcí, a pak jste schopni dělat i třeba tuhle práci, a my se tam ty malinké kousíčky snažili dát. Vím, odkud je, vím, že nelže, když říká Dougovi, odkud pochází, a také vím, že některé ty věci se ve filmu ani neobjevily, ale znám je.

MMM: Jak moc tě šatník tvé postavy ovlivnil v náhledu na ni samotnou?

Kristen: Pomohl mi. Tuším, že to vypadá dost zjevně, když jsem na sobě měla…

James: Když jsi byla nahá.

Kristen: (směje se) Každopádně si myslím, že to, co bylo na tom kostýmu parádní, bylo to, že… Striptérka - nemyslím si, že je to s nimi tak, jak si většina myslí. Hodně lidí má názor na ně celkem jasný, třeba to, jaké musí být, ale já nemám žádný. Vždycky jsem si představovala, že musí být svým způsobem sexy, protože je to tak nějak jejich práce. Odhalují se tak často, že je to skoro zakořenělé... Navíc její oblečení bylo opravdu špinavé, což opravdu pomohlo, stejně tak make-up a cokoliv dalšího.

MMM: Můžete říct trochu o natáčení v New Orleans a o tom, co vám nejvíc chybělo z domova?

Kristen: Nejsem smrtelně vážná, ale opravdu zraňuju pár lidí ve svém životě, když takhle někam jedu, obzvláště v tomhle případě, kdy to bylo vůbec poprvé, co jsem byla na place úplně sama. Zbožňovala jsem procházení města, jako by mi patřilo, což bylo přesně to, co Mallory měla dělat, takže mi doopravdy nic moc nechybělo. Byly to skvělé časy.

James: Chyběl mi můj syn, žena a newyorské jídlo, protože mě šest týdnů pálila žáha. Je to skvělé jídlo, ale… chápete?


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 The Archive Of Lost Dreams- TVD fanfiction The Archive Of Lost Dreams- TVD fanfiction | Web | 22. června 2013 v 14:28 | Reagovat

ja som ešte tento film nevidela. stále sa na to chystám, no nejako mi nezvyšuje čas

2 Misa Misa | 22. června 2013 v 14:33 | Reagovat

Jeden z filmů,kde Kristen ukázala,že umí hrát.

3 Angie.→aff♥ Angie.→aff♥ | Web | 22. června 2013 v 21:49 | Reagovat

Ma tenle rozhovor si pamatuju, ačkoliv jsem ho tuším nikdy v životě nepřeložila a nedala na žádnej ze svejch blogů :D Nechala jsem si jeho čtení pro sebe :D Každopádně je to skvělý rozhovor, jeden z mých oblíbených. Líbil se mi tím, jak si tam skákali do řeči... a tak:D a i tím, kolik informací se o natáčení toho filmu můžeme dozvědět, hlavně o jeho hercích. Hrozně mě zasáhlo, že James zemřel, protože tohle je jeden z mých naprosto nejoblíbenějších filmů, Kristen mě v něm úplně uchvátila a ten příběh je skvělý a něco v divákovi zanechá, ne jako spousta hollywoodských velkofilmů o ničem. Kristen tam byla zkrátka úžasná a i když už jsem ho dlouho neviděla, tak si ho moc dobře pamatuju. Viděla jsem ho asi 3x. Musím si ho někdy pustit znovu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama