Clouds of Sils Maria

Nové stillsky ze Sils Maria

3. října 2015 v 18:31 | Ajjinka

Už je to nějakou dobu, co jsme tu naposledy měli fotky ze Sils Maria. Užít si tak můžeme pár stillsek a dvě behind the scenes fotky. Mám z těch fotek chuť podívat se na film znovu! :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Sils Maria na Crème de la crème

15. dubna 2015 v 19:33 | Ajjinka

Mám skvělou zprávu pro ty, co chtějí vidět Sils Maria na velkém plátně a ještě k tomu neměli šanci. Film bude zahajovacím snímkem filmového festivalu francouzského filmu Crème de la Crème a odstartuje přehlídku filmů v pražském kině Lucerna 13. května. Samotný festival bude probíhat od 13. do 17. května. Na promítání si mohou koupit lístky i fanoušci, takže pokud máte zájem, určitě se na tenhle mistrovský kousek zajděte podívat. Určitě by byla škoda této příležitosti nevyužít! :)

Za zprávu mockrát děkuju Petře ze společnosti FilmEurope, která se postarala o distribuci filmu u nás i na Slovensku, za což jim patří velký dík :)

Americký plakát Clouds of Sils Maria

17. března 2015 v 19:16 | Ajjinka
Clouds of Sils Maria se dočkal svého amerického plakátu. Je super vidět, že se alespoň trochu liší od těch předchozích, když už studio s propagací vázne :) Film bude do vybraných kin v Americe vpuštěn 10. dubna. Na zdrojové stránce najdete také nový klip.

Kam zajít na Sils Maria do kina?

30. ledna 2015 v 18:38 | Ajjinka

Připravte si kalendáře a diáře, mám pro vás pár bližších informací, kam si zajít na Sils Maria do kina. Bohužel vás zklamu, ale velká multikina film promítat nebudou, což se dalo předpokládat, ale tady je seznam měst, kde film vidět můžete. Ten se bude postupem času rozšiřovat, takže jej určitě budu aktualizovat. Moc za něj děkuju Petře z Film Europe, jsem nadšená!

Praha, kino Lucerna 10. 2. - 11. 2., 15. 2.
Praha Modřanský biograf - 3. 2.
Praha, kino Radotín - 4. 2. + 10. 2.
Praha, kino Ewald - 2. 2. - 4. 2.
Praha, Francouzský institut - 3. 2.
Beroun, kino Mír - 3. 2.
Plzeň, Fil. klub Měšťanská beseda - 3. 3.
Hradec Králové, kino Central - 3. 2. + 5. 2.
Chrudim, Mětské kino - 1.2.
Jihlava, kino Dupla - 4. 2. + 22. 2.
Brno, kino Art - 3. 2.+15. 2. + 16. 2.
Prostějov, kino Metro - 3. 2.

Více informací o jednotlivých promítáních určitě naleznete na webových stránkách jednotlivých kin. Rozhodně na film zajděte, stojí za zhlédnutí! Navíc je to jedna z mála šancí, jak i my můžeme podpořit Kristen :)

SILS MARIA V KINECH JIŽ OD ČTVRTKA 29. 1. 2015!

27. ledna 2015 v 21:37 | Ajjinka

Někteří už snímek Sils Maria mohli vidět při filmovém festivalu Be2Can, ti, co takové štěstí neměli, se na něj mohou vydat již od tohoto čtvrtka. Pro přehled sem přidám malý souhr, za který moc děkuju Petře z Film Europe, která byla tak hodná a poslala mi jej :)

SILS MARIA


Režie: Olivier Assayas
Scénář: Olivier Assayas
Kamera: Yorick Le Saux
Střih: Marion Monnier
Hudba: Daniel Sobrino
Hrají: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger

české titulky, 123 minut, v kinech od 29. 1. 2015

"Pohled do minulosti odhalí její skryté touhy i vlastní identitu."

Filmový kritik a režisér Olivier Assayas často obsazuje do svých filmů charismatické, silné a talentované herečky, které svým půvabem vnáší do jeho snímků magickou energii, napětí, ale i ženskou krásu. Ve snímku Sils Maria režisér zkoumá bohatý a nevyzpytatelný svět žen ovládaný opět skvělými, avšak tentokrát charakterově odlišnými herečkami různých generací - Juliette Binoche, Kristin Stewart a Chloë Grace Moretz. Film, který v roce 2014 učaroval divákům i kritikům na MFF v Cannes a získal nominaci na Zlatou palmu, je poctou hereckému umění a hercům i herečkám, jejichž jediným cílem je podat přesvědčivé a okouzlující výkony.

Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné.

Švýcarsko, Německo, Francie, 2014, anglická verze, nevhodné do 15 let, DCP, BRD, DVD

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nové fotky ze Sils Maria

27. prosince 2014 v 17:41 | Ajjinka

Máme tady čtyři nové stillsky ze Sils Maria, na kterých je Kristen. Připomínám, že film do českých kin zamíří již 29. ledna. Pokusím se zjistit, zda film uvedou i velká multikina CinemaCity a CineStar.

imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com

Česká premiéra Sils Maria bude už 29. ledna 2015!

7. listopadu 2014 v 18:24 | Ajjinka

Ano, ano, ano!!! Mám skvělou zprávu pro všechny, kteří ještě neměli šanci vidět Sils Maria. Film měl do českých kin vstoupit až v dubnu příštího roku, naštěstí nebude doba čekání tak dlouhá. Premiéra byla totiž přesunuta a to již na 29. ledna 2015! :) FilmEurope je prostě distributor, který za to opravdu stojí. Takhle s předstihem si netroufám říct, jestli film budou promítat i naše dvě velká multikina, ale až to zjistím, dám vědět.

Pokud se nic nezmění, slovenská premiéra je stále stanovena na 30. dubna 2015.

Sils Maria na Festivalu francouzského filmu

30. října 2014 v 21:54 | Ajjinka

Mám skvělou zprávu pro ty, co při Be2Can nestihli v kinech zhlédnout Sils Maria, ale nechtějí čekat až na dubnovou premiéru. Film totiž bude promítán v pěti městech při Festivalu francouzského filmu. Lístky jsou od 20. října v předprodeji a cena jedné vstupenky je 100 Kč.

PRAHA
  • 19. 11. - 21:00 - Světozor
  • 23. 11. - 20:45 - Lucerna
  • 26. 11. - 18:30 - Kino 35
BRNO
  • 20. 11. - 20:30 - Scala
ČESKÉ BUDĚJOVICE
  • 20. 11. - 20:00 - Kotva
HRADEC KRÁLOVÉ
  • 20. 11. - 20:00 - Bio Central
OSTRAVA
  • 20. 11. - 19:30 - Minikino

Data a časy promítání Sils Maria

23. září 2014 v 17:17 | Ajjinka

Takže jsem se rozhodla, že všem usnadním práci a sepíšu seznam kin, kde se Sils Maria bude promítat. Článek budu postupně aktualizovat, protože některá kina své programy ještě nezveřejnila. Přípomínám, že je tohle s vysokou pravděpodobností jediná šance, jak film v kinech vidět dřív než koncem dubna příštího roku, kdy snímek půjde do českých a slovenských kin.

Režie: Olivier Assayas
Hrají: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger
Délka: 123 minut
Žánr: Drama
Přístupnost: 15+
Originální znění s CZ titulky

Praha - kino Lucerna
Praha - kino Evald
Praha - kino Atlas
České Budějovice - kino Kotva
Zlín - Velké kino
Zlín - Golden Apple Cinema
Brno - Kino Art
Bratislava - Kino Film Europe

Chybí už jen bratislavské Kino Film Europe, které svůj program ještě nezveřejnilo.

Datum české a slovenské premiéry Sils Maria!

20. září 2014 v 17:36 | Ajjinka

Konečně jsme se dočkali nějakého data! Sice nevím, jestli některé potěším, ale pevně doufám, že ano. Film Sils Maria, ve kterém si Kristen zahrála po boku Juliette Binoche a Chloe Grace Moretz, bude mít v České a Slovenské republice premiéru 30. dubna 2015! Sice jsem tajně doufala, že se premiéry dočkáme již tento rok, ale bohužel si budeme muset ještě počkat.

Jediná šance, jak film vidět dřív, je filmový festival Be2Can, kde bude film uveden v době od 6. do 15. října a to v Praze, Brně, Zlíně, Českých Budějovicích a Bratislavě.

Víceméně program festivalu ještě zveřejněn není, ale například v kině Kotva, které je v Českých Budějovicích, budou film promítat ve čtvrtek 9. 10. ve 20:30. Lístek stojí 99 Kč a vstupenku si můžete už nyní objednat ZDE. Jestli stejné datum platí i pro ostatní kina, která do seznamu spadají, to opravdu netuším, ale pokusím se to zjistit :) Zatím se můžete podívat na trailer s českými titulky!


FilmEuropeSK, KinoKotva, Via MojeDokonalost ♥ :D

Kristen se zúčastní NYFF 2014!

6. září 2014 v 19:40 | Ajjinka

ANO! To, že bude mít Clouds of Sils Maria svou americkou premiéru na filmovém festivalu v New Yorku, už jsme věděli. Momentálně je potvrzená účast Kristen na Q&A panelu, kterého se zúčastní společně s režisérem Olivierem Assayasem a Juliette Binoche. Q&A proběhne 8. října, a když už Kristen v New Yorku bude, myslím, že můžeme automaticky počítat s tím, že se ukáže i na samotné premiéře, která proběhne ve stejný den. O den později proběhne další Q&A, ale už bez Kristen. Kdo se těší? Já rozhodně! :)

Premiéra Clouds of Sils Maria na TIFF 2014

5. září 2014 v 19:04 | Ajjinka

Včera v Torontu proběhla premiéra Clouds of Sils Maria, které se zúčastnil režisér Olivier Assayas a Juliette Binoche. Film při prvním promítání viděly stovky lidí a reakce jsou vesměs velmi pozitivní, padají i taková slova, že by Kristen měla za svůj výkon v roli Valentine získat Oscara. Bohužel to vypadá, že IFC Films neplánuje film pustit do oběhu ještě během tohoto roku, takže je dost možné, že Sils Maria letošní award season nestihne, což by byla obrovská škoda!

Oficiální česká synopse Sils Maria

27. srpna 2014 v 13:28 | Ajjinka

Datum české premiéry Sils Maria (film u nás ponese tento kratší název) sice ještě neznáme, ale nyní tu máme oficiální synopsi filmu od jeho českého a slovenského distributora Film Europe:

Okouzlující a stále atraktivní čtyřicátnice Maria Enders je na vrcholu své herecké kariéry, kterou před dvaceti lety odstartovala ztvárněním provokativní a nezapomenutelné postavy Sigrid v oceňovaném lesbickém dramatu. Právě přijala nabídku zahrát si v současném remaku tohoto slavného filmu, avšak tentokrát se má zhostit role starší Heleny, kterou Sigrid svede a dožene až k sebevraždě. Maria se svou asistentkou odjíždí do Sils Marie, odlehlé oblasti švýcarských Alp, aby se nerušeně připravovala na svou náročnou roli. A role Sigrid na druhé straně připadla lehkovážné mladé hollywoodské hvězdičce, vyžívající se v alkoholových skandálech. Maria se tak na rozdíl od původního filmu nachází na druhé straně zrcadla, tváří v tvář okouzlující dívce, která je v podstatě znepokojujícím odrazem jí samotné.

Snad se brzy dočkáme dalších informací týkajících se distribuce filmu u nás i na Slovensku :)

Novinky o filmovém festivalu Be2Can

25. srpna 2014 v 22:09 | Ajjinka

Juch, mám tady novinky o Be2Can festivalu, který letos poprvé pořádá distribuční společnost Film Europe. Na Be2Can bude promítána dvacítka filmů, která byla letos uvedena na filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a Cannes a mezi nimi je i Clouds of Sils Maria. Bohužel zatím nejsou známa data samotných promítání, ale i tak je tu několik skvělých zpráv! Filmy totiž budete moct vidět i v dalších městech, konkrétně těchto:

  • Praha - kina Lucerna, Atlas a Evald
  • Zlín - Velké kino a Golden Apple Cinema

Zároveň se taky změnil termín festivalu, ten teď bude probíhat od 6. do 15. října 2014. Samozřejmě budu situaci okolo festivalu i nadále sledovat, a jakmile budou k dispozici přesná data, dám samozřejmě vědět. Pokud chcete být aktivní, můžete novinky o Be2Can sledovat sami na Facebooku, nebo si pohodlně počkat, až vám všechno zprostředkuju tady :)

Facebooková skupina Clouds of Sils Maria

20. srpna 2014 v 17:04 | Ajjinka

IFC Films začalo nějak podezřele používat sociální sítě. Nyní založili oficiální facebookovou skupinu pro Clouds of Sils Maria, do které se můžete přidat kliknutím na obrázek. Ale neřekla bych, že by tam bylo něco, co by se dříve či později neobjevilo i tady.
 
 

Reklama