Filmografie

Equals (2015)

11. května 2014 v 23:37 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Equals (2015)
REŽIE: Drake Doremus
ŽÁNR: Sci-Fi | Drama | Romantický
POPIS: Equals vypráví příběh Silase (Nicholas Hoult), který žije v budoucí společnosti zvané Kolektiv. Obyvatelé tohoto moderního světa jsou novým druhem lidí, kterému se říká Vyrovnaní (Equals). Vyrovnaní jsou mírumilovní, klidní, spravedliví a zdvořilí a život v Kolektivu je dokonalý; není v něm žádná chamtivost, chudoba, násilí a žádné emoce. Ale nové onemocnění všechny ohrožuje. SOS - switched-on-syndrome (přepínací syndrom) ve svých obětech aktivuje všechno, čemu si Vyrovnaní mysleli, že unikli: depresi, citlivost, strach, lásku, a jakmile je nějaká osoba nakažená SOS, je poslána do Skrýše a už ji nikdo nikdy nevidí... Když Silas onemocní, stává se psancem, ale všimne si při tom jedné osoby, která vypadá, že rozumí, čím si prochází. Nia (Kristen) má city, ale zdá se, že je schopná je skrývat. Když ji odhalí, oba najdou spojení, které nad nimi rychle převezme kontrolu. Poprvé ve svém životě cítí lásku a intimitu, ale jediný způsob, jak mohou přežít, je útěk.
- text by Ajjinka

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

American Ultra (2015)

11. května 2014 v 23:37 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: American Ultra (2015)
REŽIE: Nima Nourizadeh
ŽÁNR: Komedie | Akční
POPIS: Život neustále sjetého povaleče a jeho stejně motivované přítelkyně se obrátí vzhůru nohama, když se náš hrdina stane terčem vládní operace. Flákači světa, spojte se! (Nebo se, však víte, převalte. Hrajte mrtvé? Tak to bychom měli.)
- text by AjjinkaPOSTAVA: Phoebe

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Still Alice (2014)

11. května 2014 v 23:25 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Ještě jsem to já (2014)
REŽIE: Richard Glatzer & Wash Westmoreland
STOPÁŽ: 99 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Alice Howland - harvardská profesorka, nadaná výzkumnice, lektorka, manželka a matka tří dospělých dětí - si jde ven zaběhat a brzy si uvědomí, že nemá ponětí, jak najít cestu zpátky domů. Touto cestou chodila roky, ale najednou nic nevypadá povědomě. Je naprosto ztracená. Lékařská diagnóza zní: počátek Alzeimerovy choroby. Alice pomalu ale nevyhnutelně ztrácí paměť a spojení s realitou, s čímž se musí vypořádat nejen ona, ale i její rodina.
- text by Ajjinka

POSTAVA: Lydia

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Anesthesia (2014)

11. května 2014 v 23:25 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Anesthesia (2014)
REŽIE: Tim Blake Nelson
STOPÁŽ: 93 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Film sleduje příběhy skupinky newyorčanů, jejichž životy se spojily po násilném přepadení profesora filozofie z Kolumbijské univerzity, Waltera Zarrowa.
- text by Ajjinka
POSTAVA: Sophie


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Clouds of Sils Maria (2014)

11. května 2014 v 23:25 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Clouds of Sils Maria (2014)
REŽIE: Olivier Assayas
STOPÁŽ: 110 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: V osmnácti se Maria Enders stala úspěšnou díky tomu, že hrála v MalojaSnake, kde ztvárnila postavu Sigrid, mladou ambiciózní dívku, jejímž znepokojivým šarmem je fascinována starší žena - Helena - až ji to přivede k sebevraždě. Tahle role jí změnila život. Po dvaceti letech, na vrcholu své slávy, jí je nabídnuto získat ocenění v Zurichu jménem Wihelma Melchiora, scénáristy a režiséra hry, které vděčí za svoji slávu. Wihelm nyní žije v Sils Maria, ve Švýcarsku. Wihelm však náhled zemře pár hodin před slavnostním předáním, Maria Enders se tak musí postavit tváří tvář času a nechat svou minulost za sebou. Shodou náhod jí tou dobou mladý režisér nabídne roli v remaku MalojaSnake s tím, aby tentokrát ona hrála Helenu. Maria v této době prochází rozvodem, který ji emocionálně rozhodil. Jediný člověk, se kterým mluví, je její asistentka Valentine, která je zároveň její jedinou přítelkyní. Obě ženy se však snaží popřít nejasnosti jejich uzavřeného a intimního vztahu. Skutečnou hrozbou je ale Jo-Ann Ellis, mladá hollywoodská herečka se skandální pověstí, která získá roli Sigrid. Stane se její rivalkou a připomínkou vlastního mládí, které bude muset čelit. Při srovnávání se s časem, věkem a zralostí se naučí, že každá stránka života, svoboda i její nezávislost musí vyhrát, i když to může být bolestivé.
- text by Ajjinka
POSTAVA: Valentineimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Camp X-Ray (2014)

11. května 2014 v 23:25 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Camp X-Ray (2014)
REŽIE: Peter Sattler
STOPÁŽ: 117 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Mladá žena se přidá k armádě, aby mohla být součástí něčeho většího, než je ona a její maloměstské kořeny. Místo toho skončí jako nová strážkyně v Guantanamo Bay, kde je její mise daleko od černobílé. Obklopena nepřátelskými džihády a agresivními spolupracovníky si vytvoří neobvyklé přátelství s jedním ze zadržených. Jako dva lidé na opačných stranách války se snaží najít si svou vlastní cestu skrz etickou bažinu Guantanama Bay. Přičemž si mezi sebou vytvoří zvláštní pouto, které oba změní.
- text by Ajjinka
POSTAVA: Amy Coleimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Snow White and the Huntsman (2012)

11. května 2014 v 23:05 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Sněhurka a lovec (2012)
REŽIE: Rupert Sanders
STOPÁŽ: 127 minut
ŽÁNR: Dobrodružný | Akční | Fantasy | Drama
POPIS: Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Snow Whiteimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn, part II. (2012)

11. května 2014 v 23:05 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Rozbřesk, část 2 (2012)
REŽIE: Bill Condon
STOPÁŽ: 115 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Isabella Swanimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

On the Road (2012)

11. května 2014 v 23:05 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Na cestě (2012)
REŽIE: Walter Salles
STOPÁŽ: 140 minut
ŽÁNR: Drama | Roud movie | Dobrodružný
POPIS: Adaptace románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca. Hlavními hrdiny jsou Sal Paradise a Dean Moriarty, kteří odmítají žít spokojeným konvenčním životem a spolu s dalšími kamarády se vydávají na bláznivou cestu po Spojených státech. Sal je spisovatelem a žije v New Yorku. Dean je dítětem ulice, často pobýval v polepšovně a živí se hlavně krádežemi. Oba jsou svobodní a tak pro ně není problém sbalit si věci a vyrazit. Nakonec se dostávají až do Mexika. Během svých cest si užívají absolutní svobody a volnosti, navštěvují večírky, užívají si alkoholu, drog, sexu a jazzu.
- text by Creony
POSTAVA: Marylouimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn, part I. (2011)

11. května 2014 v 22:57 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Rozbřesk, část 1 (2011)
REŽIE: Bill Condon
STOPÁŽ: 112 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů - upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Isabella Swanimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Eclipse (2010)

11. května 2014 v 22:49 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Zatmění (2010)
REŽIE: David Slade
STOPÁŽ: 119 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
- oficiální text distributora
POSTAVA: Isabella Swanimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Runaways (2010)

11. května 2014 v 22:49 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: The Runaways (2010)
REŽIE: Floria Sigismondi
STOPÁŽ: 102 minut
ŽÁNR: Hudební | Drama | Životopisný
POPIS: Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Joan Jettimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Welcome to the Rileys (2010)

11. května 2014 v 22:49 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Svět podle Mallory (2010)
REŽIE: Jake Scott
STOPÁŽ: 106 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Doug jede na služební cestu do New Orleans. Je rád, že změní prostředí a na chvíli si odpočine od své manželky Lois. Od té doby, co jim zemřela dcera, nedokážou najít společné zájmy a naopak se sami sobě více vzdalují. Doug si vyrazí večer na skleničku do klubu a při té příležitosti se seznámí s mladou prostitutkou Mallory. Prostořeká a upřímná Mallory rozdmýchá stereotypní život staršího muže. Svým osobitým kouzlem a nadhledem dokáže v Dougovi zažehnout jiskru a znovu objevit chuť do života. Pomůže Mallory nešťastnému páru opět najít ztracenou lásku?
- oficiální text distributora
POSTAVA: Allison alias Malloryimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: New Moon (2009)

11. května 2014 v 22:34 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Nový měsíc (2009)
REŽIE: Chris Weitz
STOPÁŽ: 125 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jacobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Isabella Swanimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Adventureland (2009)

11. května 2014 v 22:34 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Zábavný park (2009)
REŽIE: Greg Mottola
STOPÁŽ: 107 minut
ŽÁNR: Drama | Komedie | Romantický
POPIS: James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Em Lewinimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 
 

Reklama