Rozhovory

Kristen pro Variety

10. května 2016 v 19:10 | Ajjinka

O překlad nového rozhovoru pro Variety byl velký zájem, takže tady je. Jde vážně o moc hezký rozhovor, který stojí za přečtení. Docela mi tohle překládání chybělo. Kristen mluví o svých filmech, režírování, Twilight, Snow White and the Huntsman nebo o definování sebe sama. Co na rozhovor říkáte vy? Napište pod článek! Enjoy!

PS: Neměla jsem sílu to po sobě číst, tak vás prosím o ignoraci případných chyb, hehe :D

Kristen Stewart přijíždí do do francouzské restaurace v Los Felis bez doprovodu - bez publicistky, bez bodyguarda. Je incognito, s čepicí staženou nízko do čela, rukama v kapsách, holé paže pokryté tetováním. Vypadajíc jako každý jiný hipster zdraví číšníka uvolněným: "Jak je, kámo?" ("kámo" a "kurva" jsou její dvě oblíbená slova) a objedná si sklenici šampaňského se sklenicí ledu. Jak mluví o svém životě, dopřává si občas doušek a nechává kostky ledu, jednu po druhé, rozpouštět v šampusu.

Kristen pro Les Inrockuptibles

9. prosince 2015 v 20:13 | Ajjinka

Přeložila jsem pro vás nový rozhovor s Kristen, který byl pořízen před pár dny. Objevil se ve francouzském magazínu Les Inrockuptibles. Portrét k němu pořídil Julien Mignot. Kristen mluví o své postavě Maureen v Personal Shopper, teroristických útocích v Paříži a o definování sama sebe.

Po Sils Maria právě natáčíš Personal Shopper, nový film Oliviera Assayase. Co nám o své postavě můžeš říct?
Kristen: Doslova se tím ubíjím, jdu do toho na 100%. Neuvědomovala jsem si, jak hluboké a existencionální to je a jak moc se mě to dotýká. Hraju opravdu velmi osamělou holku, která si není jistá, kým je. Její bratr, dvojče, zemřel. A ona je posedlá tím, aby s ním navázala kontakt. Zároveň dělá nákupčí jedné ženy, která je veřejnou osobností a znázorňuje velmi povrchní způsob života. Je to film o realitě a o tom, co je reálné. Je všechno, co cítíme, opravdové? Na co spoléháme?

Kristen pro ELLE UK

23. září 2015 v 21:40 | Ajjinka

Stydím se, protože jsem tenhle rozhovor měla už nějakých 14 dní přeložený, ale byla jsem líná ho zveřejnit. Respektive jsem byla líná jej po sobě číst. Jde o rozhovor pro ELLE UK, kde Kristen mluví se svou co-star Juliette Lewis. Mluví o své kariéře, rodině, Patti Smith a sociálních sítích.

Juliette: Jen představím Teddyho, mého psa, momentálně očuchává Kristen. Obvykle k lidem, které nezná, hned nejde, ale k ní se chová velmi hezky.
Kristen: Za to si žádnou zásluhu připisovat nemůžu. Mám tři psy.

Jsi spíš psí nebo kočičí člověk?
Kristen: No, mám tři psy (Beara, Bernie a Cole). Cítím se díky nim v bezpečí. Ale taky zbožňuju kočky. Dlouhou dobu jsem měla kocoura, kterým jsem byla opravdu posedlá, ale když můj táta John dostal rakovinu, vzal si ho k sobě. Pak jsem neměla to srdce brát ho zpátky, když už bylo mému tátovi líp. Stali se hodně blízcí.

Kristen pro The Daily Beast

13. září 2015 v 18:59 | Ajjinka

Kristen poskytla rozhovor The Daily Beast, jehož překlad si nyní můžete přečíst přímo tady. Jde o trochu jiný rozhovor. Zachází opravdu hodně do hloubky. Kristen se vyjadřuje ke Generaci Rx, mluví o lásce a jejím odepírání, vzpomíná na svůj první polibek a prozrazuje, který song ji momentálně dožene k slzám :)

Antiutopické filmy většinou slouží jako zajímavé alegorie. Equals jsem viděl jako kritiku Generace Rx a toho, jak především v Americe, jsou teenageři přemedikovaní. Zdá se, že léky jsou v mnoha případech líným řešením emocionální nestálosti mladých lidí.
Kristen: 'Oh, ty něco cítíš? S tím ti můžeme pomoct.' Těmihle léky se uzavírají dveře sebepoznávání. Řeknete: 'Oh bože, trochu mě bolí břicho.' a oni hned: 'Tady, s tím ti můžeme pomoct.' No, proč tě to břicho bolí? Možná je proto, že něco ignorujete, ale můžete to sami vyřešit. Ne, úplně souhlasím.

Kristen pro THR

13. září 2015 v 0:48 | Ajjinka

Kristen si poseděla s reportérem serveru The Hollywood Reporter, se kterým se bavila o Equals. Vzpomínala na natáčení, rozmluvila se o své postavě Nii a světě celebrit. Rozhodně zajímavý rozhovor, který stojí za přečtení! :)

Ve filmu neustále "vypínáš" a "zapínáš" své emoce. Bylo těžké ty dva stavy přepínat?
Kristen: Bylo to tak ponurý a strašný... tak smutný. Ve filmu jsem jediná osoba, která má své emoce zapnuté celou dobu, i když to na začátku vypadá, že ne. Ty scény, ve kterých byly vidět emoce, byly úžasné k natáčení, byly víc přirozené a známé. Bylo opravdu bolestivé nic nepociťovat. Nejvíc vyčerpávající bylo to, že jsme byli prakticky mrtví.

Jak sis kvůli téhle roli poradila s potlačením svých emocí?
Kristen: Hraju někoho, kdo své emoce neustále potlačuje, s čím se můžu naprosto ztotožnit. Stejně tak každej, kdo měl někdy špatnej den nebo zrovna měl menstruaci nebo mu přišlo, že je toho na něj na jeden den příliš, a pak musel jít a někde se ukázat. To jsem musela dělat hodně, hrozně často. Ten pocit je mi moc dobře známý - když pociťujete něco silného, ale stejně musíte jít do práce, říct Dobré ráno a neprojevovat emoce.

Kristen pro Parade

14. srpna 2015 v 15:10 | Ajjinka

Než dopřeložím rozhovor pro Marie Claire a vrhnu se na ten pro Nylon, přeložila jsem pro vás krátký rozhovor pro Parade, ve kterém Kristen mluví o své vášni a kaskadérských scénách. American Ultra jde do amerických kin již za týden, tedy příští pátek, a v Americe jej bude možné vidět v 2 600 kinech.

I když je Kristen Stewart narozená v Los Angeles nejvíce známá pro svou roli Belly Swan v Twilight, hraje už od doby, co jí bylo deset. Minulý rok se ukázala v kritiky chváleném dramatu Still Alice, teď to Stewart, 25, odlehčí v akční komedii American Ultra, která jde do amerických kin 21. srpna.

V American Ultra hraješ Phoebe, přítelkyni postavy Jesseho Eisenberga. Co tě na tomhle filmu zaujalo?
Kristen: Je to působivě všestranná komedie, ale zároveň velmi sladký a upřímný milostný příběh: Tyhle dva huliči, u kterých byste to nečekali, jsou vhozeni do světa Bournea a stanou se z nich spící agenti, kteří bojují o své životy. Je to šílený.

Děláš vlastní kaskadérské scény?
Kristen: Jak jen můžu. Rozhodně nejsem zbabělec. Úplně jsem si ale neuvědomovala: akční filmy bolí. Musíte být schopní přijmout ránu. Šla jsem domů s pořádnýma modřinama - ale to je na tom to nejlepší. Šla jsem domů a říkala: "Čubrňte na to!".

Jsi spokojená s životem, který sis vybrala?
Kristen: V mým věku se lidi rozhodujou, co chtějí dělat, a já už z toho rozhodnutí, které jsem udělala jako malý dítě, dlouho těžím výhody. Chci v tom pokračovat.

Co je tvou vášní?
Kristen: Miluju psaní poezie. Je to moje oblíbená činnost. Snažím se to protlačit do toho, co taky miluju, což je filmařina.

Kristen a její oblíbené filmy o hulení

27. července 2015 v 21:30 | Ajjinka

Magazín GQ se Kristen zeptal na jejích pět nejoblíbenějších filmů o hulení a trávě celkově. Tady mám pro vás krátký překlad, kdybyste chtěli o filmech zjistit něco víc, jejich názvy vás přenesou na jejich stránku na databázi :) Kristeninu karikaturu, která byla zveřejněna společně s článkem, najdete zde.


Hrozně moc jsem sledovala filmy o hulení, když jsem na ně byla příliš mladá - Half Baked, klasika. Byla jsem malý nadějný hulič.


Myslím si, že Cheech & Chong v tomhle filmu rozhodně kouří opravdovou trávu. Je to prostě vážně hodně o kouření trávy.


Není to zrovna světově oblíbenej film, ale mně vážně připadal zatraceně vtipnej. Mám ráda všechny ty herce - všechno vypouští ven, opravdu je to drogovej trip.


Je to opravdu super film o hulení, který natočila Anna Faris. Je hrozně vtipná. Hraje tam něco jako... imbecilní - tu opravdu hloupou holku, co hulí - a zabírá to jen jeden den z jejího života.


Super Troopers opravdu miluju. Vplížila jsem se na tenhle film do kina jako dítě a pak mě z něj vykopli - musela jsem si počkat, než jsem ho viděla.

Kristen pro Marie Claire

17. července 2015 v 18:29 | Ajjinka

Představujeme opravdovou Kristen Stewart v celé její neohrožené a brilantní kráse

Naše dívka z obálky pro srpen mluví o riskování, bojování s hatery a o naučení se nechat věci plavat.

Je dusný soumrak v centru Atlanty a Kristen Stewart sedí na příliš vysoké barové židli v Saltwood Charcuterie & Bar v hotelu Loews a její štíhlé nohy visí volně dolů, když mluví o ženském vězení. Ne o té opravdové věznici jako ze seriálu Orange Is the New Black - spíš o tom psychologickém a sociálním vězení, kterým si každá žena v jisté fázi svého života projde, když se od ní očekává, aby byla usměvavá, vděčná, snášenlivá, příjemná, smířlivá. Aby se omluvila, přizpůsobila a byla šťastná. Stewart, 25, ví o tomhle ženském vězení své: jak může být žena potrestána za to, že vybočuje z řady, a za to, že není taková, jaká by podle lidí měla být: "Mám dojem, že rozhodující slova jsou: přístupná, povolná a nekomplikovaná," říká s přehnaným protočením očí.

Stewart, která ve městě natáčí válečné drama Billy Lynn's Long Halftime Walk režiséra Ang Leeho, není a nikdy nebyla nic ze jmenovaných slov. Roky jí byly vytýkány zarmoucené pózy na červeném koberci nebo to, že nezářila v televizních talk show, a nebo fakt, že se odvážila toužit po něčem, co jí nechvalovali ostatní lidi, kteří si mysleli, že mohou tvořit její osobnost, když byla ta mladá holka ze série blockbusterových filmů, které byly natočeny podle knižní předlohy. Konečně se rozhodla přijmout rebelskou nálepku a říct: "Srát na všechno!".

"Zažehla jsem svůj vesmír," přiznává se lstivým úsměvem, "a sledovala, jak hoří." Stewart sklopí hlavu a tahá za lem svého obyčejného černého trička. Rukou od sebe odhání komáry. A vytáhne si výš ponožku v její Conversce. "Když to řeknu vážně otevřeně," začne, zvedne hlavu a lokne si svého tonicu s vodkou, "bylo to velmi traumatický období zhruba v mých dvaceti letech, které ve mně nakoplo něco, co bylo víc..." pozastaví se, a pak dodá slovo: "divoký..."

Rozhodla se to nekomplikovat a ani nemusela. Veřejné přezkoumávání jejího osobního života je neúprosné, podrobnosti z něj jsou všude v médiích. Byla na vrcholu, když jí média v roce 2012 způsobila zmatek v dlouhodobém vztahu. Tehdy vydala upřímné mea culpa, ale tím jen stěží uklidnila davy. Zdá se, že Stewart by již podobně nereagovala. "Ženy se vždycky omlouvají. Já to dělám pořád. Máme v sobě tu vrozenou touhu potěšit," říká.

Ukázka z rozhovoru pro Marie Claire

13. července 2015 v 22:19 | Ajjinka

Mám pro vás slíbenou ukázku z rozhovoru pro Marie Claire. Část zveřejnil přímo magazín samotný, druhá část byla publikována na E!Online, takže jsem je obě spojila, proto se může chvilkami zdát, že text nezapadá do kontextu. Jakmile se objeví celý rozhovor, můžete se těšit i na jeho zbytek :)

Je dusný soumrak v centru Atlanty a Kristen Stewart sedí na příliš vysoké barové židli v Saltwood Charcuterie & Bar v hotelu Loews a její štíhlé nohy visí volně dolů, když mluví o ženském vězení. Ne o té opravdové věznici jako ze seriálu Orange Is the New Black - spíš o tom psychologickém a sociálním vězení, kterým si každá žena v jisté fázi svého života projde, když se od ní očekává, aby byla usměvavá, vděčná, snášenlivá, příjemná, smířlivá. Aby se omluvila, přizpůsobila a byla šťastná. Stewart, 25, ví o tomhle ženském vězení své: jak může být žena potrestána za to, že vybočuje z řady, a za to, že není taková, jaká by podle lidí měla být: "Mám dojem, že rozhodující slova jsou: přístupná, povolná a nekomplikovaná," říká s přehnaným protočením očí.

Stewart, která ve městě natáčí válečné drama Billy Lynn's Long Halftime Walk režiséra Ang Leeho, není a nikdy nebyla nic ze jmenovaných slov. Roky jí byly vytýkány zarmoucené pózy na červeném koberci nebo to, že nezářila v televizních talk show, a nebo fakt, že se odvážila toužit po něčem, co jí nechvalovali ostatní lidi, kteří si mysleli, že mohou tvořit její osobnost, když byla ta mladá holka ze série blockbusterových filmů, které byly natočeny podle knižní předlohy. Konečně se rozhodla přijmout rebelskou nálepku a říct: "Srát na všechno!".

Rozhovor Kristen a Jesseho z placu American Ultra

28. června 2015 v 15:11 | Ajjinka

Tak, konečně jsem se dokopala ke zveřejnění rozhovoru z placu American Ultra. Možná si pamatujete článek z minulého května, kdy na natáčecí plac filmu dostalo pozvánku pár novinářů. Nyní bylo pár rozhovorů zveřejněno, ale vzhledem k tomu, že rozhovor probíhal v jedné místnosti se všemi novináři, jsou všechny vlastně stejné. Rozhovor je skvělý, na American Ultra se těším ještě víc! Jessemu děkuju za dokonalou větu se stromem a autem, kterou mi dlouho hlava nepobírala :D Několik prvních otázek je směřováno jen na Jesseho, po nich se k rozhovoru přidá i Kristen :)

ROZHOVOR OBSAHUJE SPOLEIRY Z FILMU!

Bylo opravdu skvělý vidět tě dneska dělat všechnu tu akční choreografii. To je pro tebe hodně jiné.
Jesse: Jednoznačně, tu nikdy nedělám.

Hodně se to liší od všech tvých projektů.
Jesse: Jo, nějakou dobu jsme trénovali.

Užíváš si to? Všechen ten fyzický trénink a akční věci?
Jesse: Jo. Začal jsem trénovat pár měsíců zpátky, protože moje postava je vytrénovaná, ale nepamatuje si, že by někdy trénovaná byla, takže to k němu přichází všechno tak nějak instinktivně.

Kristen krátce pro WWD

4. května 2015 v 21:55 | Ajjinka

Stewart při svém druhé návštěvě mluvila o Jižní Koree velmi pěkně, vychvalovala známá jídla a známé lázně. "Prošli jsme se parkem. Snědli jsme hodně korejské barbecue. Až mi z toho bylo vážně špatně, což je úžasný. Snědla jsem příliš chilli. Byli jsme v korejských lázních - nikdy v životě jsem nebyla čistější a uvolněnější," řekla herečka, která se přidala ke dvěma filmům s Ang Leem a Woody Allenem.

Kristen pro Harper's Bazaar UK

1. května 2015 v 14:21 | Ajjinka

Setkání s hollywoodskou hvězdou obvykle zahrnuje obrovské apartmá v pětihvězdičkovém hotelu a úroveň uctívání, která by bylo hodna Krále Slunce. Tak co s Kristen Stewart, která se objeví v útulné kavárně v Los Felis, tiché části Los Angeles, úplně sama, a která si se mnou tři hodiny povídá, a když odcházíme, snaží se zaplatit účet za moje pití a její mandlový milkshake? A to je herečka, o které se povídá, že jsou s ní rozhovory obtížné a protivné.

Stewart si tuto pověst získala v době, kdy byla Twilight horečka na svém vrcholu. Hrála od té doby, co jí bylo devět, ale nic ji nepřipravilo na globální hysterii, kterou vyvolal vztah Belly Swanové s nemožně pohledným Edwardem Cullenem, kterého hrál Robert Pattinson. V osmnácti byla Stewart sledována, obléhána, stalkována a každý její komentář a outfit byly rozebírány na světových stránkách. Není se čemu divit, že se na červeném koberci a tiskových konferencích hlídala.

"Samozřejmě je odzbrojující, když se na vás valí tolik lidské energie a jste tak kriticky analyzován," říká Stewart teď, shrbená nad svou kávou. "Problémy s kontrolou mě hrozně znervózňují. To, že nevím, co se stane. Takže to, co lidi viděli, bylo moje vyděšené já. Potí se mi dlaně, třesou se mi kolena, mám pocit, že se neudržím na nohou, těžce dýchám, je mi špatně. Bývám strašně nervózní a pak moje tělo vytvoří něco, co mě uklidní, jenže jsem z toho pak unavena a prostě..." klepne do stolu.

Kristen pro Indiewire

12. dubna 2015 v 16:30 | Ajjinka

Tento přepychový rozhovor s Anne Thompson z Indiewire si rozhodně musíte přečíst. Kristen mluví prakticky o všech svých aktuálních filmech, ceně César, kterou získala za výkon v Sils Maria, a o dalších zajímavostech! :)

Mluvily jsme spolu na opuštěném nádvoří Los Angeles Country of Museum of Art během promítání Clouds of Sils Maria s její publicistkou u jednoho stolu a jejími jehlicovými podpatky a smartphonem na druhém. Přiznává, že tolik času, kolik mají všechny herečky na sobě podpatky, tolik času ona nosí kecky.

Anne Thompson: V Cannes jsi byla s filmy On the Road a Clouds of Sils Maria, za který jsi získala Césara. Jaké to bylo? Bylo to nečekané?
Kristen: Jo. Tihle Frantíci (směje se) neradi vyjadřují poctu někomu, kdo není jejich. Byla jsem opravdu šokovaná. Dokonce Juliette byla jako: "Hej, je vážně paráda, žes byla nominovaná. Vlastně je šílený, žes byla nominovaná.". Když se podíváte na záznam, je šokovanější než já. Když vyhlásili moje jméno, zakřičela mi do ucha tak nahlas, že jsem doslova netušila, co se děje. Ani jsem neslyšela, že řekli moje jméno. Byla jsem jako: "Počkat, cože?" a ona: "Vyhrálas, tys vyhrála!". Byla tak šokovaná, z čehož jsem si odvodila svoji vlastní reakci: "Wow, tohle musí bejt vážně síla, když tomu Juliette nemůže uvěřit.".

Kristen pro Madame Figaro

22. března 2015 v 14:20 | Ajjinka

Bývalé teen hvězdě Twilight se podařilo vyhrát Césara za její zářivý výkon v Sils Maria Oliviera Assayase. Nyní zlobivá holka Hollywoodu a rebelská múza Chanelu ukazuje svůj talent ve Still Alice.

Dvě zvláštně podobné role. "Dvě podpůrné role," navrhuje Kristen. "Ráda pomáhám. Nejsem vůdce, jsem podporovatel." Ve filmu Assayase hraje asistentku stárnoucí hvězdy, které slouží jako zkoušková režisérka, společnice, důvěrnice a fanoušek. Ve Still Alice je tou, co vzdá svůj divadelní sen, aby se mohla starat o svoji matku, které byl diagnostikován Alzheimer. "Tyhle dvě ženské postavy dospěly a nechaly dospět i mě. S Juliette asistuju herečce plné pochybností, jenž čelí nové generaci mladých hereček, která je krutá a bez respektu. S Julianne jsem si začala uvědomost křehkost věcí. S touhle postavou jsem si uvědomila, že nic není navždycky vaše, stačí jedna sekunda a vlna tsunami všechno změní. V tomhle případě je tsunami nevyléčitelná nemoc, jenž zasáhne padesátiletou matku, která je brilantní intelektuálkou. Ve filmu jsem tou nejsilnější, jsem ta, která se rychle přizpůsobí situaci a rozhodne se vzdát se své kariéry, aby se postarala o svou matku. Je to spíše z nezbytnosti než z povinnosti. Dělá to proto, aby se na sebe mohla podívat do zrcadla."

Kristen pro Interview Magazine

22. února 2015 v 16:08 | Ajjinka

Tak, konečně se mi podařilo tenhle rozhovor dopřeložit. Je opravdu dlouhý, ale rozhodně stojí za přečtení. Kristen a Patti mají úžasný kamarádský vztah, takže tomu odpovídá i celý rozhovor. Kristen mluví o své práci, o Twilight, úžasné zkušenosti, kterou zažila na place Equals. Zmiňuje filmy, na kterých pracuje, a prozrazuje, jak ji Patti Smith ovlivnila.

Patti Smith: Ahoj. Je tohle divný?
Kristen: Tak strašně moc. Budeš dělat ten správnej rozhovor, huh? Myslím, že je to parádní.

Patti: Kolik ti je, 24? Já právě oslavila 68 a přemýšlela jsem nad tím, co jsem ve čtyřiadvaceti dělala já. Ještě jsem nenahrála Horses (album, 1975). Pracovala jsem v knihkupectví. Vystupovala jsem, psala jsem. Ale to, čím už sis ty prošla a co jsi profesně dokázala, je úžasné. Chtěla jsi být herečkou už jako holčička? Už jsi nad tím v té době uvažovala?
Kristen: No, teď si užívám výhody rozhodnutí, které jsem udělala, když jsem byla někým, s kým se pořád můžu ztotožnit, ale už jím nejsem. Myslím, že jsem chtěla být herečkou z toho důvodu, že jako dítě můžete být na place, jen když hrajete. A mně celý ten proces fascinoval. V tu dobu jsem vážně jen chtěla být na natáčecích placech, navštívit tisíce jiných míst, a pracovat tak tvrdě jako moji rodiče. Oba moji rodiče pracují u filmu. Jsou ve štábu. Miluju filmy a prostě jsem toho chtěla být součástí. Měla jsem opravdu štěstí. Nějaký čas jsem jezdila po konkurzech a pak začala natáčet filmy. Dřív jsem říkala, že chci být nejmladší režisérkou. Ale jsem spíš jako: "Ne, počkám, dokud na to nebudu úplně připravená."
 
 

Reklama